Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Енциклопедијата на МАНУ е плагијат на Википедија?!

  пријавена од ivica популарна пред 6 месеци, 1 седмица. (razvigormk.blogspot.com)

  За прекршувањето на лиценцата Википедија може да ја тужи МАНУ. Ако не знаете англиски, може да ви се најде локализираната верзија на претходната верзија на лиценцата, односно договорот за неекслузивно пренесување на авторските права: Наведи извор-Сподели под исти услови верзија 2.5 Македонија.

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Патриотска кредитна картичка

  пријавена од новица популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (www.cardpartner.com)

  Introducing The United Macedonian Diaspora Visa Platinum® Rewards Card

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Да е вујко ми владика се би било поинаку

  пријавена од ribaro популарна пред 11 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  Да имаше...

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Кој е Ваш омилен антивирусен софтвер?

  пријавена од pitstop популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

  Спроведов анкета за да видиме кој е најпопуларен антивирус во момоментот кај нас.

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Кеш? Ваистина кеш!

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

  Уводник на Катерина Блажевска во саботно-неделниов Дневник. Остро, ваистина остро :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Дали е Велигден?

  пријавена од глиша популарна пред 12 месеци. (www.dalieveligden.mk)

  Дали е Велигден?

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Соросоиден вмровец

  пријавена од chitatelkata популарна пред 12 месеци. (recikliracot.blogspot.com)

  Прочитајте, можеби ќе се пронајдете и вие!

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Архибригадата нема да ја покорат

  пријавена од jofe популарна пред 12 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

  „Две шлаканици, три бокса и по некоја клоца“ не можат да предизвикаат затишје, зашто идеите се отпорни и на куршуми, а камоли на „две шлаканици“. Идеите мора да постојат, да се дискутира за нив и да се развиваат, да се прифатат или да се отфрлат, вели учесник на протестот од 28 март на плоштадот...

  4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Духот на Александар не знае македонски?!

  пријавена од razvigor популарна пред 12 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Канал 5 во недела вечер објави една бизарна „ексклузивна“ „вест“ за тоа како некојси бизнисмени му платиле на еден човек да отиде во Флорида кај некој „јасновидец“ на кој наводно му се прикажал духот на Александар Македонски.

  5 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Еден - Плоштад 09 [видео]

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (rutube.ru)

  Како ирци би ја испеале македонската приказна.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Ало мајсторе, не возиш компири!

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година. (sead93.crnaovca.mk)

  „Гледаме ние рампашиве буљаши и клошари, ама ние сите глеаме накај шофероф, што направи чоече, па шо се расправаш, може ќе нѐ пуштеа. И ајде назад, заобиколница ќе бараме.“

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Кај сте бе ВМРО-вци?

  пријавена од jofe популарна пред 1 година. (www.youtube.com)

  Фрчко воспоставува политички дијалог на негов начин. Јако жими све :)

  13 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Харемски режими

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година. (www.dnevnik.com.mk)

  „Тие се проблемите со кои ќе се борат политичарите, моделите од кои се ужаснуваат мајките, страшила од приказните за деца, наши невидливи сограѓанки, замолчени суштества кои не се ниту жени, а уште помалку мажи, или помалку жени, а речиси никогаш човечки суштества.“

  1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

  Конкурс за веб-програмер/ка за апликација за Фејсбук

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година. (razvigor.blog.com.mk)

  Објавувам конкурс за ангажирање веб-програмер/ка кој/а ќе треба да ми изработи апликација за Фејсбук, за потребите на магистерско истражување за улогата на социјалните мрежи на полето на интернет маркетинг.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Мила за чистење на сите дамки

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

  Стварно закон реклама и кампања има оваа Мила. Да живеев Карпош ќе ја гласав :)

  6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Како Коце го рестартира часовникот

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

  Коце го исполнил ветеното :)

  6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Новите медиуми во политичката комуникација, епизода избори 2009

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (komunikacii.net)

  Останува пораката дека „кандидатот е привремено недостапен за јавноста“.

  0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Сегрегација во образованието

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (sataniel.blog.com.mk)

  „Доколку ние навистина имаме намера да живееме заедно и да опстанеме како мутлиетничка држава, тогаш македонското општество кога тогаш ќе мора да го отвори проблемот на институционалната сегрегација...“

  9 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Нови коментари на Кајмакот

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 1 месец. (kajmakot.blogspot.com)

  Бидејќи се коментира на многу пријавени статии, за да се одржи текот на дискусијата и за да сме во тек предлагам ако е технички изводливо да се стави еден модул каде ќе се појавуваат новите коментари од сите статии. Би можел да биде под Топ 10 седмицава или како одговара.

  10 коментари | проблем? | категорија: Сешто

  Стилски информативни вежби

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (komunikacii.net)

  Ретроспектива - „известувањето на локалните медиуми околу немилиот настан во кој еден романски ракометар беше убиен, а двајца други, едниот Хрват, другиот Србин, повредени.“

  3 коментари | проблем? | категорија: Сешто