Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Тоше & Кристијан - MY LITTLE

пријавена од gemidjy пред 1 година, 6 месеци. (www.youtube.com)

Многу добра песна

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +7 гласови

  Со душа чекав некој да објави нешто за Тоше, ама ова е несоодветен пост за да почнам да ќењам за она што беше синоќа, почнувајќи од фашистон Глујо.

 • +3 гласови

  Се извинувам.. не за Тоше, типчето беше во ред, сакав да кажам, за синоќешната шарада и за „почитувачите на ликот и делото на Тоше“.

 • +4 гласови

  +1. Немој. Сетики некој ќе напише и за тоа нешто, па таму ќе дискутираме.

 • +4 гласови

  Песнава... немам коментар. Не можам да поверувам дека пишувана пред смртта на Тоше.

 • +7 гласови

  Јас исто сакав да објавам цел пост за дешавката вчера. Не ми се веруваше дека Пиноче и вчера го искористи со ливче в рака напишано од тетка му, за политички маркетинг. Да, политички маркетинг пошто тој беше Г-дин претседател на Владата на РМ. Ако беше претставен како граѓанин, Никола Глуевски тогаш можда и немаше да јади свирежи и „Тоше Тоше“ извици. Anyways, наградата ја доби од Фондацијата „Тоше Проески“, which sux donkey balls. Демек пари ви фрлив, ај еве ти статуетка.

 • +5 гласови

  Грујо хуманиста. Ист калибар ко Џорџ Буш кој беше номиниран за нобелова награда за мир.

 • +5 гласови

  Их па и вие какви сте, само да се серело. Постов е за песната на Тоше со внукот. Заеби го Дуче :)

 • +5 гласови

  Еве ни допирни точки на левица и десница :) Глујо - фашиста!
  Едно шо ме зачуди. На медиумите каде има простор да се става коментари, доста исќењав, не ми ги објавија коментарите, а објавија коментари од стилот: нашиот ангел, ширно поле, детелинка, љубов, болката уште трае и сл. работи...
  Ај стварно, кој е слободен нека напише пост, па да се искењаме и да го пратиме говното пред ЦеКа.

 • +3 гласови

  А шо уствари се деси сношти со Груевски?

 • +7 гласови

  излезе да држи говор (си извади две ливчиња од кожното палто), и си додели награда за хуманост.

 • +3 гласови

  секоја чест! :)

 • +5 гласови

  Инаку најјако беше кога зборот „грло“ се обиде да го каже 2-3 пати, тага во нашето гхуо, к*р во нашето гхуо..во нашето гхуо гхуо :)))

 • -1 глас

  video or it didn't happen ;)

 • +3 гласови

  среќа што не сум гледал

 • -2 гласови

  Дај бе заборавете го Гвујо и остали, концертот навистина беше добар (новата песна на Тоше и Кристијан ме запрепасти, текстот беше.. немам коментар)...

  Ја не знам што морате да се вртите секогаш кон најлошите моменти, и да вртите накај Гвујо и компанија...

 • +6 гласови

  Ај да не почнеме за тетката водителка, за озвучувањето, за изведбата, за читањето на текстовите, за фалширањата, за исполнувањето на Кен Ли, за „линковското“ вклучување во студијата, за повторната патетиката на тетката водителка, за промоцијата на педофилот на својата ќерка, за тетката водителка, и тн, и тн.

 • +3 гласови

  жалам дечќи.
  големо ветување во насловот, “најбоља песна“, јас пуштам и што ќе чујам..
  патос.. никаква песна..лигав очај..дете што пее а пола фалша..
  и тоа е сеа ---најбољееее..

  абе ај земете расол или нешто освестете више еднаш
  :)

 • +4 гласови

  ај ти get laid.