Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Статистики за Кајмакот

пријавена од gemidjy пред 2 години, 5 месеци. (kajmakot.blogspot.com)

Направивме малку статистики од 1ви јуни па до сега. Бројките се охрабрувачки! :)

станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Аирлија и да ви се множат корисниците. Силата на Кајмакот е во толпата. :-)

 • +1 глас

  Ај нека се множат, мислам дека сеуште е рано да се достигне целта, а тоа е масовно користење на сервисов, но со време здравје ќе биде...

 • +1 глас

  ај честито. мислам дека е време да се стави adsense па кајмак.от и да заработи некое доларче.

 • +1 глас

  Срање, нема да дава некои додатоци поради јазикот на кој се пишува... некое доларче може да има ако е на англиски целиот сервис па да може гугл да стави некои рекламчиња....

 • +1 глас

  Нели можеше на Руски да избереш како јазик?

 • +1 глас

  Да ама џабе, нема да ти дава руски реклами, ќе бара од содржината... ако содржината е на мк, ќе бара мк реклами.

 • +1 глас

  А единствена реклама на македонски на adsense што сум ја видел е за вработување во Amplecom.com. Некој да не видел други?

 • +1 глас

  Другите македонски фирми изгледа незнаат што е тоа AdSense. Или го знаат како: „Ааааа, тоа е она што се плаќа!“ :-)
  Веројатно знаат што е Google.

 • +1 глас

  Ама во секој случај, прилично ефективно е адсенс. Баш кога барав некои работи на програмерски форуми ми се прикажуваше... до душа, по некое време почна да ме нервира, па затоа ставив и AdBlock Plus :)

 • +1 глас

  Па и кај нас колку сурфери има... не се исплати да се плати на ад воркс... од прилика користат интернет 300 илјади од тие 70% интернетот го сметаат за наоѓање на партнер и за женачка. Жалосно