Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Пиеме пиво пред коперација

пријавена од јован пред 1 година, 6 месеци. (blog.gemidjy.info)

„...Вчера влегов во едно дуќанче. Го демневме како аптека. Викам мастики, па шепнувам „а пиво ќе ми дајш?“. Вика...“

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Тоа што некој закон не ни се допаѓа, не значи дека имаме право да го прекршуваме.

 • +3 гласови

  епа ова ти е бојкот за глупите закони

 • +1 глас

  Па, со закон е забрането форницирање на јавно место. Гемо, може да го бојкотираш и овој глуп закон :)

 • +2 гласови

  Ако е така оти не го затворат Слободан Томиќ? ;)

 • +1 глас

  Who the fuck is Слободан Томиќ?!?!

 • +1 глас

  Гласот на народот - МТВ :)

 • +2 гласови

  „*Газот* на народот“ - МТВ

 • +1 глас

  Да, ми текна, не знаев дека така се вика... патем, гледавте еднооки? :))) Да го викнеме Гуевски, да пресмета дал кајмакот е по евопски стандади?

 • +3 гласови

  Глупа иле не-глупа идеја... дали пивото е алкохол или не е... веќе е небитно. Го напраија закон. Или излезете сите после 19 со пиво у рака пред влада (Груевски е таму во тоа време сеуште нели?) или кријте се ко подмочани по клупи и во темници и молете господ алфите да не ви налетаат или пак почитувајте го законот до неговото менување.

  А што се однесува до продавачот, некој нека му пренесе на газдата да моли господ да не му дојде пазарна у контрола па да му ги побара фискалните сметки за да види што се продавало после 19 часот.

 • +1 глас

  Кога е веќе закон, треба да се почитува, точно. Затоа дома имам по некое пиво во случај гости да ми дојдат, да има што да им се принуди, а да не си ја даваш домашната ракија :)

  А за пазарна инспекција, продавачот сигурно не им дал сметка, или па на сметката само мастиките се откуцани. Проблем ли е тоа. Проблем е ако наместо Гемиџи била инспекцијата и на неа пиво и дал :) :)

 • +1 глас

  Сега дури сакаат и енергетските пијалоци да ги забранат. Што е премногу, премногу е.