Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Музејот на Mercedes-Benz: 120 години на автомобилизмот (фото)

пријавена од Igorce пред 1 месец, 4 седмици. (zdravo.com.mk)

Во прекрасното спирално архитектонско здание изградено во 2006 година, на 16.500 м2 сместени се повеќе од 160 автомобили и над 1,500 експонати. Се разбира, се’ почнува од првиот “Mercedes-Benz“, направен во 1886 година, и завршува со најновиот супер спортски автомобил “SLS AMG“.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.