Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Морбидна покана

пријавена од razvigor пред 1 година, 6 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Отворам Фејсбук после мала пауза и гледам ми стигнала препорака да се поврзам со некого. Љубопитен кликам на линкот, кога што ќе видам - ми предлагаат да се здружам со мртвиот Тоше Проески.

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -3 гласови

  Доказ дека Тоше е жив! Заедно со Елвис.
  :)

 • +1 глас

  Малце невкусно за Тоше а? Иначе Менде од Битола е достојна замена за Елвис.

 • -2 гласови

  Аман од Тоше!
  И аман од почитувачите на неговиот „лик и дело“!

 • -1 глас

  Види, невкусно е. Не се слагаш?

 • +1 глас

  Невкусно е што некој бот му понудил на Развигор „пријателство“ со мртов човек - тоа е факт.

  Ама невкусна е и целата останата мас-хистерија по Тоше: гробница која ја проектира цела Македонија, грутка во грло и солза во око кога ќе се спомене, 88 садници, „најголем син на Македонија“...
  Мислам, ок, ок - човекот си пееше убаво, загина млад, трагедија, све тоа - ама дај оладете малку.

 • +1 глас

  Да, невкусно е што добил таква покана, се согласувам.
  Никаде не стана збор за вториот дел од твојот муабет, колку што гледам ни Развигор не спомнал нешто за мас-хистерија (која патем и мене на моменти ми одеше на нерви) и останати "епитети". Значи ако сакаш да си го донесиш муабетот на твоја воденица т.е за мас-хистеријата и друзи работи, како тоа тебе те нервира итн... земи пиши на блог и пријави овде :)

 • +1 глас

  хехехех :)

 • -1 глас

  Некои луѓе едноставно претеруваат... :|