Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Мила за чистење на сите дамки

пријавена од jofe пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

Стварно закон реклама и кампања има оваа Мила. Да живеев Карпош ќе ја гласав :)

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Мики Црнокрак за советник. И уште неколку едвај полнолетни среднисти и студенти. Супер.

 • +2 гласови

  Ех... а да не се другите листи со повидни и поспособни кандидати?!?

 • +1 глас

  Далеку од тоа дека другите се поарни, ама тука ја коментираме Мила. Таа ветува нешто поразлично, нема партија која и` диктира да става неспособни кандидати, значи сама си ги бирала. И ок е и тоа што немаат сите којзнае какво образовани, ама барем да се потрудела да ни каже каква е нивната визија. Пример од нејзините советници: Еден од најсимпатичните и највпечатливите ликови во Општина Карпош. На јавноста и е познат по прекарот Вечифико и настапот со најголемата европска звезда Мањифико на Златна Бубамара на Популарноста во 2005. - и што сега ми нуди мене Вечифико!? http://www.mila.mk/karpos/ninoslavstojce...

 • +1 глас

  реално, за општина и не ти треба да си некој rocket scientist, па ни некоја визија специјална да имаш.

  обична работиливост и да им излезеш на граѓаните во пресрет е доволно.

 • +1 глас

  reklamata e jaka, a bogami i linkot koj go posochuva jpetrov.