Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Манаки назад во Битола.. бла бла бла...

пријавена од fidanovska пред 1 година, 6 месеци. (blog.gemidjy.info)

Бидејќи ова е нешто со што тотално се согласувам, а немам толку голема посетеност на мојот блог да го линкувам, го “лепам“ овде! ;)

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -3 гласови

  Од мене имаш жолт картон Елена. Не е сега најпогоден момент да се тресат куротресени околу картите, мартите, додека фестивалот оди у пичку матер, во друг град. Не знам од кои причини gemidjy трола, но не е ни важно.
  Јас очекував од тебе пожртвуваност и агитација за да дадеш полна поддршка на градот.

 • +1 глас

  Веројатно е оркестриран од некои центри... кои го координираат преку Skype.

 • +1 глас

  Абе зошто така ме сфаќате дека не давам поддршка на градот?!
  Манаки ми е ориентација за цела година. Годината ми се дели (делеше) на “пред и по 10 јуни“ и “пред и по Манаки“! ;)
  A последните 2 години, посебно минатата жими мајка :) неможев да најдам жртва да дојди со мене, макар и да спие на седиштето до мене... Извини ама и јас сум револтирана на Битолчани...

  можеби ме погоди моментот кога прочитав дека и gemidjy се мачел на сличен начин како мене. ;)

 • +1 глас

  Elena - predavnik:)

 • +1 глас

  иииих.... море луѓе ќе ме расплачите! :)

 • -1 глас

  #битолчани да почнат да мислат пред да скокнат.#

  тој од задушливото сопче арогантно им се обраќа на битолчани, ги подучува во потцртички што треба да прават небаре Кан го организирал во повеќе наврати.

  дојди gemidjy кај мама да те наплеска по газето, плес, плес.

 • +1 глас

  У је сум станал популарен, Букаро просрал и за мене. Јее :)

  Фала шо ја промовирате мојата идеја за фестивалот од една страна и фала за Букаро шо докажа какви се впрочем Битолчани и дека мојот пост е 100% па и повеќе коректен :)

  И компетентноста за „организирање на Кан“ везе нема со муабетот. Пошто ни ти (Букаро) не си го организирал Кан не ти дава компетентност да се бориш како ге вара за градот во кој не ни живееш :)

 • +2 гласови

  Wow Гемо what a blow! Ова беше fatality :)

 • +2 гласови

  thank you thank you.

  Мислам не го знам јас Букаро ни 2% за да серам за него, не знам шо има направено тој воопшто меѓутоа треба да е глуп за да не сфати дека му понудив помош и тоа за него треба да е од големо значење. Или пак има одено на спремање во In+ (нет кафето кај шо сурфав од зад него 2000-2001ва)

 • +1 глас

  и само уште нешто, дали коментарот на manakivobitola.blog.com.mk ми го избриша Букаро? Ај некој нека се обиде да најде коментар од мене на блогот пошто јас не успеав да си го најдам вчерашниот коментар кој не се совпаѓа со мислењето на Букаро.

 • -1 глас

  Јас не видов твој коментар на блогот. Или 'алуцинирам или давај скриншот (не дека не ти верувам, ама поуверливо е така) :D

 • +1 глас

  еве сега го прашав и ми потврди дека го избришал.

  Значи Букаро е бришач на коментариии. Тоа го става на ист ранг со фашистите за кои сереше и се жалеше пред ден двааа.. само овојпат е е-фашист. Каков шупак, лижи кај шо плука.

 • -1 глас

  Лажеш бе линуксашче маргинално желно за пар кликови.

 • -1 глас

  Последен коментар и за сељак како тебе што најпрвин преку тролање за “Манаки“ а потоа преку кавга со мене сака да привлече публицитет на своето бедно блогче - Коментарот кај тебе беше ставен на “Соопштение за медиумите“.
  Немаше тема за дискусија и немаше што да бара таму...
  Второ, на другате тема за “Манаки“ напишав три километражни полемички коментари на кои ти не одговори туку напиша нов игнорантски пост
  И покрај сето тролање и провоцирање сепак отидов на твојот блог и на твојот малициозен пост напишав еден коментар каде беше објаснето детално “што направи неформалната група на граѓани“ но ти не дозволи да биде објавен. Ме правеше будала дека не сум го пратил. Исто како некни Персеј. Жалам што сметав дека измислува што ти верував тебе, ти си бил расипан лажливец.

 • +1 глас

  Please, let's hear an applause from the audience!

 • +2 гласови

  Ок, значи нема дилема поќе, Букаро е глуп. Јас му понудив помош за иницијативата, тој сега ме одбива. Ок. Еве и јас се повлекувам.

  За се шо рече погоре, така е, ме плаќа НЛО ДПМНЕ да бришам коментари. Во право си за СЕ! Нема еден збор за кој не си во право. Стави ме во твојата нова книга please, „Како станав е-фашист пцуејќи по фашистите“.

  Каков кретен