Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Југоносталгија, Југословени, југословенско малцинство?

пријавена од dasaf пред 1 година, 4 месеци. (vuna.info)

Југословени од цела бивша Југославија - обединете се!

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Југословени е само уште една нација повеќе. Ако цел свет се пишува „Југословен“ тогаш ќе се пишам и јас или барем сите граѓани од ехСФРЈ, но да се пишам Југословен за да бидам само уште една нација на прегужваната листа со нации, не фала, колку и совршена и прекрасна и шемаџиска да е таа нација :/

 • -2 гласови

  Пиши се од инат, како шо од инат не користиш супер јак оперативен систем, каков што е Windows-от :)

 • +1 глас

  видиш и тоа е некако поврзано со потребата од одење контра толпата која упорно секогаш мава со главата во ѕидот пошто нивната глава е хоризонтална, мојата е свртена нагоре и никогаш не мавам со главата в ѕид, тоа е разликата :)

 • +1 глас

  Еј, па ако ти е главата нагоре, пилците ќе ти кењаат у очи, а не у коса. :)))))

 • +1 глас

  Гемо е фраер! Носи цвикери!

 • +1 глас
 • +1 глас

  Вуната па ако не напише контра, смао и само да е интересен? Зошто некој не му каже дека со ставови спротивни на логиката можеш да бидеш интересен само кратко време, а не на тоа да градиш неккава си пропала блогерско-авангардна кариеричка??
  За СЛАВЕНИКОВ, еве колку и да не сакам да кажам дека е кретен, ама кој нормален човек во стан чува 50 слики од ТИТО, па и од било кој друг? Ај да ставиме сите по дома по 100 слики, или ко овој, да си направиме музејче од оној човек или идеа на која и се воодушевуваме? Јадните луге, кои сега се уште посиромашни него у ЈУ, мислат дека подобриот живот бил благодарение на системот и другарот. Башка и младоста им фали, па си кукаат. Ама, толку е интелектуалниот капацитет, не се они криви.

 • +1 глас

  Би го прашал само славеников, а и оние кои му се воодушевуваат: Каѓуваат дека ѓивото во таа екс држава бил многу добар, така? Зошто тогаш сите се пишувале ЈУГОСЛВЕНИ, кога смаите тврдат дека и тогаш и сега се големи Македонци?!? Нели никој не им бранел, плус така се чувствувале, па како тогаш сите биле Југослвени? А да, и да одат на гробовите на лугето кои легале на ГОЛИ ОТОК и сличните одморалипта Титови, само затоа што сакале да бидат Македонци, и нека им објаснат колку убав бил животот со другарот.
  Не можам само да сфатам до кога ќе има вакви кретеноиди? Мислев дека 10 год се доволни да се свати дека сме држава каква што сме, и дека „пусто турско (југословенско)“ нема да се врати, ма колку слики и „музејчиња“ направиле

 • +1 глас

  аууу... намали со кафето друже...