Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Интервју со Иво Ивановски

пријавена од drown пред 1 година, 11 месеци. (it.com.mk)

Во Декември, 2006 година, Владата го избра М-р Иво Ивановски за министер без ресор задолжен за развој на информатичкото општество во Македонија. Иво, кој е роден во Битола, има дипломирано на американскиот универзитет Охајо Стејт во 2000 година, а својата магистратура во насоката хардверски...

станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Сешто

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  12. Ваше лично мислење: Windows или Linux оперативен систем?
  Мас ОS X :-)

  Респект :), време е да се вбројува и Apple, доста игнорирање, луѓе на улица не ни знаат дека може да има и друг windows :)

 • +1 глас

  Ем нешто ѓомити како отворен софтвер па ептем затворен, ем скапо, ем DRM, ем некаков елитизам. Ma каков Apple.

 • +2 гласови

  Прозборе Мековецот :)

 • +1 глас

  Дефинитивно Windows Vista :D

 • +1 глас

  Ма се во ред.. ама не за друго, ми го зезна прашањето :-)))))

  j/k

 • +2 гласови

  Мојот став е следниов: Македонија не е многу богата земја и нема потреба да се инвестираат средства во скапи комерцијални решенија, кога постои слично решение кое што е бесплатно.

  Ова не му требаше, Дебиан е server of choice на запад уште од ...

 • +2 гласови

  Бидејќи Епл е спомнат, претпоставувам се работи за десктоп алтернатива. Во тој случај, Убунту долгорочно има најголеми шанси.

 • -1 глас

  јас мислам дека лејкерс имаат најголеми шанси ;)

 • +1 глас

  Абе не сум од оние класичните Apple проповедници, ама па стварно е лошо кога не се есапи за жив.

  Не викам дека е најдобар или дека треба да го имате/имаат него едноставно да се вклучува во набројувања или како опција и сл.

 • +1 глас

  dasaf, ти зборуваш краткорочно, ама долгорочно гледано, најголеми шанси имаат Јута Џез :))
  p.s. И така и така се мормони ;)