Кајмакот / sporthttp://kajmakot.softver.org.mk/sport/Послeдни популарни статии во /sport/mkМакедонските куглари урнаа светски рекорд http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonskite_kuglari_urnaa_svetski_rekord/Машката кугларска репрезентација на Македонија стартуваше со победа на СП во куглање кое се одржува во Детенхајм во Германија. Она што е уште поважно е што нашиот репрезентативец Борис Бенедик успеа да го собори светскиот рекорд со соборени 698 кегли. Mon, 18 May 2009 06:52:22 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonskite_kuglari_urnaa_svetski_rekord/Националистичкото навивање на македонските навивачи http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Nacionalistichkoto_navivanje_na_makedonskite_navivachi/Се спомнуваше „Гоцева раса“ (?!), дека „наше ќе биде и Солунско поле“, се повикува македонскиот народ на борба против „клетите Шиптари“ (?!) И сето тоа се правеше во друга земја! И при натпревари во кои не игравме ниту со Грција ниту со Албанија! Што е проблемот со македонските навивачи? Sun, 01 Feb 2009 18:07:37 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Nacionalistichkoto_navivanje_na_makedonskite_navivachi/Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonija_11_vo_svetot_Lazarov_svetski_rekorder/Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал. Thu, 29 Jan 2009 14:11:12 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonija_11_vo_svetot_Lazarov_svetski_rekorder/Од гол на гол :) http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Od_gol_na_gol/Голчево е за д ане расположи, по поразот од Србија :) Wed, 28 Jan 2009 11:07:40 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Od_gol_na_gol/Филип втори на градскиот стадион во Скопје http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Filip_vtori_na_gradskiot_stadion_vo_Skopje/Ова е дел од макетата за тоа како ќе изгледа градскиот стадион во Скопје. Централно место на стадионот ќе завземе статуата на македонскиот крал Филип II. Mon, 26 Jan 2009 19:11:40 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Filip_vtori_na_gradskiot_stadion_vo_Skopje/Ја декласиравме великата Русија http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ja_deklasiravme_velikata_Rusija/Македонскиот сон продолжува! Нашите најдобри ракометари по одличниот меч и победата против Полска, и скандалозниот пораз од судиите против Германија, направија уште еден фасцинантен подвиг совладувајќи ја Русија со 36:30. Thu, 22 Jan 2009 18:06:37 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ja_deklasiravme_velikata_Rusija/Хет трик на Горан Пандев http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Het_trik_na_Goran_Pandev/Македонскиот репрезентативец го прекинува два и пол месечниот пост во италијанската Серија и ја разубавува својата кариера во италијанскиот фудбал со хет трик.. Mon, 12 Jan 2009 08:31:56 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Het_trik_na_Goran_Pandev/Комити тепале играчи на Вардар http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Komiti_tepale_igrachi_na_Vardar/Фудбалерите на Вардар се нападнати од својата навивачка група „Комити“ на превојот „Стража“ помеѓу Кичево и Гостивар по враќањето од гостувањето кај Напредок. Mon, 08 Dec 2008 11:12:34 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Komiti_tepale_igrachi_na_Vardar/Македонските самураи ! Hai http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonskite_samurai_Hai/Македонските самураи ги кутнаа Грците ! T.e Нашите самураи kick-ass во грција ! Arigatou gozaimasu :-) Wed, 01 Oct 2008 08:26:27 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonskite_samurai_Hai/Дволичноста на Агенцијата за млади и спорт http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Dvolichnosta_na_Agencijata_za_mladi_i_sport/Само Р.Македонија,која има четврторангирана селекција во светот не ја пушта на Светско првенство бидејќи нема финансии за тоа.Фантастичен однос кон врвниот спорт! Wed, 01 Oct 2008 15:00:45 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Dvolichnosta_na_Agencijata_za_mladi_i_sport/Кошаркарите ја декласираа Португалија http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Kosharkarite_ja_deklasiraa_Portugalija/Машката кошаркарска сениорска репрезентација на Македонија ја декласира селекцијата на Португалија во вториот квалификациски меч за пласман на Евробаскет 2009, со 85:48 и на најдобар можен начин се рехабилитираше за шокантниот пораз во Рига од Лето Sun, 07 Sep 2008 12:13:13 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Kosharkarite_ja_deklasiraa_Portugalija/A1 Немирна http://kajmakot.softver.org.mk/sport/A1_Nemirna/Како медиумите ги гнасат нештата... Thu, 04 Sep 2008 11:23:53 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/A1_Nemirna/Џаро си ја прави интересна http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Dzharo_si_ja_pravi_interesna/Македонија го продаде мечот со Естонија за обложувалници. Нимиц не треба да доаѓа да преговара за името. По Естонија ние сме 'Шиткачка Македонија' Thu, 21 Aug 2008 12:09:26 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Dzharo_si_ja_pravi_interesna/Измама на векот http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Izmama_na_vekot/Кога ќе завршат Олимписките игри, и понатаму ќе се зборува за еден посебен детал од трката на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Дали Американецот навистина победи, и дали ден потоа навистина го сруши рекордот на Марк Шпиц? Tue, 19 Aug 2008 12:02:04 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Izmama_na_vekot/Исинбаева, Исинбаева, Исинбаева!!! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Isinbaeva_Isinbaeva_Isinbaeva/Руската атлетичарка влезе во историјата со феноменалниот скок од 5.05 метри. Во драматична завршница, откако ги елиминираше конкурентките, Елена Исинбаева приреди фасцинантно шоу! Mon, 18 Aug 2008 15:11:47 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Isinbaeva_Isinbaeva_Isinbaeva/Олимписки Бисери http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Olimpiski_Biseri/Отворена wiki страница посветена на коментаторските бисери поврзани со претстојните олимписки игри кои се одржуваат во Пекинг, Кина. Дополнете!!! Mon, 11 Aug 2008 11:31:17 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Olimpiski_Biseri/Олимпијада via Wiki http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Olimpijada_via_Wiki/Се што ви треба за Олимписките игри во Пекинг 2008, распореди, резултати, состави, медали, статистики, линкови, ТВ распореди на преноси и.т.н. Sat, 09 Aug 2008 08:40:32 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Olimpijada_via_Wiki/Најбизарниот гол на неделата http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Najbizarniot_gol_na_nedelata/Еден играч се жалеше на повреда, гостите чесно си ја исфрлија топката во аут, а домаќините сакајќи да ја вратат.... Погледнете! Mon, 21 Jul 2008 02:24:15 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Najbizarniot_gol_na_nedelata/Новости, видео клипови и фотографии од Марјан Ѓорѓиев http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Novosti_video_klipovi_i_fotografii_od_Marjan_Gjorgjiev/Еве дечки :) На ваше барање, најсвежи фотки и видео записи од патувањето на Марјан Ѓорѓиев во Кина. Wed, 16 Jul 2008 10:22:26 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Novosti_video_klipovi_i_fotografii_od_Marjan_Gjorgjiev/Марјан Ѓорѓиев пристигна во Кина! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Marjan_Gjorgjiev_pristigna_vo_Kina/Драги Македонци, Велосипедистот Марјан Ѓорѓиев од Кочани, кој на 10ти април оваа година со велосипед крена од Кочани за Пекинг, овие денови успешно пристигна во Кина. Mon, 30 Jun 2008 10:13:30 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Marjan_Gjorgjiev_pristigna_vo_Kina/