Кајмакот / dasaf - пријавениhttp://kajmakot.softver.org.mkkorisnik/profil/dasaf/Послeдни пријавени статии од dasafmkСајд, Рекламација, Портабол и Модилации http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Sajd_Reklamacija_Portabol_i_Modilacii/Одамна не сум пријавил ништо, ама на ова не можев да одолеам. Фала @jpetrov Sat, 09 May 2009 23:52:32 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Sajd_Reklamacija_Portabol_i_Modilacii/Глобален успех на Broker Inc. http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Globalen_uspeh_na_Broker_Inc/Македонската компанија Broker Inc. со својот проект за финансиска платформа наречен Finex Pro, го освои второто место на глобалниот натпревар „Youth 2 Innovation“. Само три проекти, во конкуренција на натпреварувачи од земјите во Европа и централна Азија, беа избрани како победници на натпреварот. Tue, 17 Mar 2009 17:24:55 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Globalen_uspeh_na_Broker_Inc/Sitcom вести http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Sitcom_vesti/Домашните вести да ги прават како комедиите од типот „Лудите 70-ти“, „Сите го сакаат Рејмонд“, „Како ќе каже Џим“, „Бекер“, и така редум, ми ја сфаќате поентата, нели? Не? Молам? Па како не :( Thu, 19 Feb 2009 09:28:38 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Sitcom_vesti/[eng] Претставување на Broker Inc. на iDISC http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/eng_Pretstavuvanje_na_Broker_Inc_na_iDISC/Интервју со основачот на broker.com.mk за iDISC (виртуелна мрежа на инкубатори). Wed, 21 Jan 2009 14:11:19 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/eng_Pretstavuvanje_na_Broker_Inc_na_iDISC/Цени на нафтените деривати во Македонија http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Ceni_na_naftenite_derivati_vo_Makedonija/Графички приказ на цените на нафтените деривати во Македонија во периодот од март 2006 до денес. Цената денес е прилично пониска од таа во 2006. Од тогаш цените на градски и меѓуградски превоз се неколку пати покачени, а ниеднаш намалени. Mon, 19 Jan 2009 17:51:59 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Ceni_na_naftenite_derivati_vo_Makedonija/Финансиска ретроспектива на 2008 http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Finansiska_retrospektiva_na_2008/За повеќето луѓе, финансиски, 2008 беше најлошата во нивниот живот. Вредноста на нивните средства се намали драматично. За оние пак, понесреќните, минатата година значеше и губење на сопствениот дом, губење на работното место, или пак, бизнисот. Како започна се? Mon, 12 Jan 2009 08:57:20 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Finansiska_retrospektiva_na_2008/Твит ривју на 2008-ма http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Tvit_rivju_na_2008-ma/по што македонските твитерџии ќе ја паметат годината што измина Fri, 02 Jan 2009 17:37:39 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Tvit_rivju_na_2008-ma/Интернетот пред весниците http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Internetot_pred_vesnicite/Резултати од ново истражување кои потврдуваат дека интернетот ги победува весниците Mon, 29 Dec 2008 13:49:33 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Internetot_pred_vesnicite/Дебата: Интернет апликации http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Debata_Internet_aplikacii/Аудио, видео и презентации од одржаната дебата. (Незнам дали да го ставам во категорија Технологија или во Бизнис) :) Wed, 24 Dec 2008 08:17:38 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Debata_Internet_aplikacii/Macedonia Timeless http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Macedonia_Timeless/Промоција на спотот за Македонија, направен од Милчо Манчевски Wed, 24 Dec 2008 10:13:43 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Macedonia_Timeless/Југоносталгија, Југословени, југословенско малцинство? http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Jugonostalgija_Jugosloveni_jugoslovensko_malcinstvo/Југословени од цела бивша Југославија - обединете се! Mon, 01 Dec 2008 09:32:31 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Jugonostalgija_Jugosloveni_jugoslovensko_malcinstvo/Барак Обама е новиот американски претседател http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Barak_Obama_e_noviot_amerikanski_pretsedatel/Ова сите ќе го разбереме и вака и така, ама сепак нека остане и низ кајмак.от веста. Wed, 05 Nov 2008 08:11:54 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Barak_Obama_e_noviot_amerikanski_pretsedatel/100 дена Влада. http://kajmakot.softver.org.mk/politika/100_dena_Vlada/Вуна резимира математички. Категорија: Бизарно Mon, 03 Nov 2008 09:27:11 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/100_dena_Vlada/„Тиквеш“ меѓу ТОП 30 светски вински брендови http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Tikvesh_megju_TOP_30_svetski_vinski_brendovi/Винарската визба „Тиквеш“ е избрана меѓу 30-те водечки глобални вински брендови од страна на еден од најзначајните и најпознати светски саеми за прехрамбена индустрија – SIAL (www.sial.fr) во Франција. Fri, 31 Oct 2008 07:56:44 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Tikvesh_megju_TOP_30_svetski_vinski_brendovi/Widget за Broker.com.mk http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Widget_za_Brokercommk/Промоција на виџет за следење на вестите. Wed, 15 Oct 2008 11:04:05 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Widget_za_Brokercommk/vbb Донесува http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/vbb_Donesuva/Еден од бисерите на блогерајот се враќа со нов пост, нови бисери и нова плагијаторска афера. Овој пат за патриотската песна за Македонија на Пилева. Mon, 13 Oct 2008 13:26:48 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/vbb_Donesuva/Берзанска и емоционална криза http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Berzanska_i_emocionalna_kriza/Фото-галерија од берзански работници. Знаеме што се случува по берзите во моментов, но мислам дека овие луѓе знаат „подобро“ и од нас... Thu, 09 Oct 2008 12:17:11 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Berzanska_i_emocionalna_kriza/DryIcons соработуваат со Smashing Magazine http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/DryIcons_sorabotuvaat_so_Smashing_Magazine/Дечките од DryIcons (Струмичани btw) изработиле сет бесплатни икони за еден од најмеинстрим он-лајн магазините за графички и веб дизајн Thu, 25 Sep 2008 08:01:38 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/DryIcons_sorabotuvaat_so_Smashing_Magazine/(на барање на публиката) http://kajmakot.softver.org.mk/politika/na_baranje_na_publikata/Важно сите сме како Амди Бајрам и неговата славна изјава – Кој е на влас јас сум со вас! Сите сме на власт, сите сме власт, сите сме ВМРО, сите сме големи Македонци, не одиме на одмор во Грција, ѕиркаме преку перде од кај му се полни толку кесите на комшијата од пазар... Wed, 10 Sep 2008 12:06:06 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/na_baranje_na_publikata/Џаро си ја прави интересна http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Dzharo_si_ja_pravi_interesna/Македонија го продаде мечот со Естонија за обложувалници. Нимиц не треба да доаѓа да преговара за името. По Естонија ние сме 'Шиткачка Македонија' Thu, 21 Aug 2008 12:09:26 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Dzharo_si_ja_pravi_interesna/