Кајмакот / UltrasPrilep - пријавениhttp://kajmakot.softver.org.mkkorisnik/profil/UltrasPrilep/Послeдни пријавени статии од UltrasPrilepmkТри награди за прилепскиот театар на МЕСС http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Tri_nagradi_za_prilepskiot_teatar_na_MESS/Претставата „Тапани во ноќта“ во продукција на Народниот театар од Прилеп, доби три награди на 48. Интернационален театарски фестивал МЕСС во Сараево Wed, 29 Oct 2008 19:18:49 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Tri_nagradi_za_prilepskiot_teatar_na_MESS/Пиво-фест 2008 http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Pivo-fest_2008/Прилепчани Ве канат на пиво, скара и мајтап... Tue, 19 Aug 2008 21:44:55 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Pivo-fest_2008/Помогнете им на Андријана и Менде http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Pomognete_im_na_Andrijana_i_Mende/На Андријана и Менде им е потребна помош. Тие повторно апелираат до сите нас да им помогнеме да соберат средства за нивната операција која кошта повеќе од 60000 евра... Sat, 22 Mar 2008 23:32:40 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Pomognete_im_na_Andrijana_i_Mende/Помогнете и на малата Бисера http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Pomognete_i_na_malata_Bisera/На малата Бисера и е потребна итна помош... Fri, 15 Feb 2008 17:21:49 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Pomognete_i_na_malata_Bisera/Македонски Топ Модели http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Makedonski_Top_Modeli/Нема нема не ќе се роди поубаво девојче од Македонче Mon, 21 Jan 2008 00:31:16 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Makedonski_Top_Modeli/Публикација „Антички македонски штитови од Пелагонија" http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Publikacija_Antichki_makedonski_shtitovi_od_Pelagonija/„Антички македонски штитови од Пелагонија" е насловот на публикацијата на археологот Душко Темелкоски која вчера беше промовирана во Градската библиотека "Борка Талески" во Прилеп. Во публикацијата се претставени деловите од штитовите, пронајдени на локалитетот Бонче кои потекнуваат од пред 22 века Thu, 27 Dec 2007 22:05:08 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Publikacija_Antichki_makedonski_shtitovi_od_Pelagonija/Кампања „GNU/Linux - мојот пријател” http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Kampanja_GNULinux_-_mojot_prijatel/Во организација на ЛугоП - Linux групата на корисници од Прилеп, во тек е кампањата „GNU/Linux - мојот пријател”... Tue, 13 Nov 2007 13:37:36 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Kampanja_GNULinux_-_mojot_prijatel/Се расформира женскиот ракометен тим на Тутунски Комбинат http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Se_rasformira_zhenskiot_rakometen_tim_na_Tutunski_Kombinat/Женскиот ракометен суперлигаш ТК Бренд од Прилеп се расформира по 30 години постоење и го откажа учеството во лигата. Конечната одлука ја донесе вчера Управата на клубот, а причина се финансиите. Sat, 01 Sep 2007 13:35:59 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Se_rasformira_zhenskiot_rakometen_tim_na_Tutunski_Kombinat/Навивачите на Милан немаат дозвола за гостување во Џенова http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Navivachite_na_Milan_nemaat_dozvola_za_gostuvanje_vo_Dzhenova/На навивачите на Милан нема да им биде дозволено да го следат првиот натпревар во новата сезона в недела против Џенова во истоимениот град. Официјалните лица изјавуваат дека така сакаат да се заштитат од можни инциденти поради најавите за одмазда од навивачите на Џенова. За оние што не знаат, во 199 Wed, 22 Aug 2007 21:56:46 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Navivachite_na_Milan_nemaat_dozvola_za_gostuvanje_vo_Dzhenova/Шинтерска служба http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Shinterska_sluzhba/Проблемот на град Прилеп со кучињата скитници... Wed, 29 Aug 2007 23:30:11 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Shinterska_sluzhba/Тифо Вести http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Tifo_Vesti/Најнови информации од навивачкиот свет Fri, 31 Aug 2007 12:45:37 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Tifo_Vesti/Германскиот метал бенд „Obscura“ во Македонија http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Germanskiot_metal_bend_Obscura_vo_Makedonija/Организатор: Бригада Настапуваат: Obscura (Гер), Agonize (БиХ) & Dedicated For Life (Мак) Датум: 09.09.2007 Место: Кастро Цена: 150 денари Tue, 04 Sep 2007 22:16:06 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Germanskiot_metal_bend_Obscura_vo_Makedonija/Лугоп http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Lugop/Linux User Group of Prilep Thu, 06 Sep 2007 23:20:36 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Lugop/Дизајнира автомобили со карактер http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Dizajnira_avtomobili_so_karakter/Студентот Славчо Таневски од Скопје неодамна ја доби првата награда за дизајн на пикап-возило на Интернет-натпреварот, во категоријата млади дизајнери до 21 година. Sat, 08 Sep 2007 12:47:57 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Dizajnira_avtomobili_so_karakter/Битка за писменост http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Bitka_za_pismenost/После толку години мирцање, пишување по форуми, блогирање и користење на сите други можни начини за вежбање на писменоста, оваа битка сепак ја губиме. Tue, 11 Sep 2007 12:17:53 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Bitka_za_pismenost/Затворен базен во Прилеп? http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Zatvoren_bazen_vo_Prilep/Агенцијата за млади и спорт во соработка со Владата на Република Македонија ќе градат седум затворени базени низ целата држава. За жал во моментов Прилеп не е предвиден како град каде што ќе се гради ваков базен. Скопје, Куманово, Битола, Охрид, Тетово, Штип и Струмица ќе добијат затворен базен. Sat, 15 Sep 2007 13:39:03 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Zatvoren_bazen_vo_Prilep/Работнички-Болтон http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Rabotnichki-Bolton/Работнички-Болтон од навивачки аспект Fri, 21 Sep 2007 18:39:57 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Rabotnichki-Bolton/Македонската Фудбалска Репрезентација http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonskata_Fudbalska_Reprezentacija/Квалификациите за Еуро 2008 за нас и теоретски се завршени. Во однос на Израел, Англија, Хрватска и Русија, имаме послаба репрезентација, па така морам да констатирам дека овој резултат во квалификациите не смее да се смета за неуспех, но ниту за успех...Осврт на Иван Димитров уредник на „Еспорт„ Mon, 24 Sep 2007 19:08:31 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonskata_Fudbalska_Reprezentacija/(не) Култура на живеење http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/ne_Kultura_na_zhiveenje/Како ви изгледа еден типичен ден? Колку различни функции обавувате во текот на еден месец? Дали читате книги, пратете ли актуелни настани во медумите? Дали интернетот навистина го користите или сте се препуштиле само на ефтина забава? Одите на театар? Понекогаш на изложба? Каде ги фрлате отпадоците? Mon, 24 Sep 2007 19:23:46 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/ne_Kultura_na_zhiveenje/Затворени кладилниците во цела Македонија http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Zatvoreni_kladilnicite_vo_cela_Makedonija/Поради непочитување на законот за игри на среќа, Управата за јавни приходи (УЈП), во четвртокот спроведе конкретна акција со затворање на сите спортски обложувалници кои на нелегален начин се занимаваат со оваа дејност. Браво, конечно вистински потег Fri, 28 Sep 2007 22:08:46 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Zatvoreni_kladilnicite_vo_cela_Makedonija/