Кајмакот / Lavot - пријавениhttp://kajmakot.softver.org.mkkorisnik/profil/Lavot/Послeдни пријавени статии од Lavotmk’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’ http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Cigla_vo_dzidot_i_Paranoja/Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот! Tue, 16 Jun 2009 16:40:34 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Cigla_vo_dzidot_i_Paranoja/Пирати во Европскиот парламент http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Pirati_vo_Evropskiot_parlament/Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови! Mon, 08 Jun 2009 12:27:29 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Pirati_vo_Evropskiot_parlament/Пронајдени клопотарци од гробницата на Александар http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Pronajdeni_klopotarci_od_grobnicata_na_Aleksandar/Како една обична патка може некои македонски медиуми да ја пренесат како вистина. Пронајден бил гробот на Александар Македонски на грчко-македонската граница. Ајде де!!! Tue, 14 Apr 2009 17:11:13 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Pronajdeni_klopotarci_od_grobnicata_na_Aleksandar/Грција и дефинитивно бара преименување на македонскиот народ http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Grcija_i_definitivno_bara_preimenuvanje_na_makedonskiot_narod/Во писмото што грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани му го испрати на Антонио Милошоски, јасно се наведени грчките ставови. Покрај преименување на нашата земја, ќе се бара и смена на името на народот. Tue, 31 Mar 2009 08:18:42 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Grcija_i_definitivno_bara_preimenuvanje_na_makedonskiot_narod/ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!! http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/GOLEMA_POBEDA/Иако можеби за многумина очекувано, сепак мора да ја одбележиме оваа голема победа.... Sun, 22 Mar 2009 19:58:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/GOLEMA_POBEDA/Изборна калакурница http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Izborna_kalakurnica/Предизборна анализа. Mon, 09 Mar 2009 17:18:24 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Izborna_kalakurnica/За името нема место за компромис http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Za_imeto_nema_mesto_za_kompromis/ПРОФЕСОРОТ ПО МЕЃУНАРОДНО ПРАВО, ЉУБОМИР ФРЧКОСКИ, СО СТАВ: За името нема место за компромис Sun, 08 Feb 2009 20:50:44 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Za_imeto_nema_mesto_za_kompromis/Многу неморал и премалку објективност и кај научниците http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Mnogu_nemoral_i_premalku_objektivnost_i_kaj_nauchnicite/Половина век имавме историја, па и археологија, уште подефектна од комшиските, бидејќи претставува реинтерпретирање на нивните ставови Mon, 02 Feb 2009 08:32:20 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Mnogu_nemoral_i_premalku_objektivnost_i_kaj_nauchnicite/Светот после Александар http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Svetot_posle_Aleksandar/Многумина од незнаење го нарекуваат убиец, крволочен освојувач кој газел се` пред себе, многумина пред грчкиот притисок не сакаат да имаме ништо со него, но знаете ли дека освен што го слави целиот свет, научниците го сметаат Александар за најголемиот истражувач на сите времиња? Thu, 29 Jan 2009 01:39:03 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Svetot_posle_Aleksandar/Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonija_11_vo_svetot_Lazarov_svetski_rekorder/Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал. Thu, 29 Jan 2009 14:11:12 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonija_11_vo_svetot_Lazarov_svetski_rekorder/Грчка статуа на Александар во Ирак! http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Grchka_statua_na_Aleksandar_vo_Irak/Додека дел од македонските квази интелектуалци се уште се противат на идејата да се слави нашиот најголем херој во историјата, Александар кој се нарекувал Македонецот, Грците ќе му градат споменик и тоа во Ирак. Tue, 27 Jan 2009 16:57:15 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Grchka_statua_na_Aleksandar_vo_Irak/Ја декласиравме великата Русија http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ja_deklasiravme_velikata_Rusija/Македонскиот сон продолжува! Нашите најдобри ракометари по одличниот меч и победата против Полска, и скандалозниот пораз од судиите против Германија, направија уште еден фасцинантен подвиг совладувајќи ја Русија со 36:30. Thu, 22 Jan 2009 18:06:37 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ja_deklasiravme_velikata_Rusija/Фантомска организација шири грчка пропаганда http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Fantomska_organizacija_shiri_grchka_propaganda/Фантом шири грчко-српска пропаганда низ Скопје. Пропагандни летоци и плакати во кои се обвинува државниот врв за кражба на грчката историја и братимење со „полумилениумскиот отомански крвник Турција“ осамнаа деновиве на семафори, бандери и на ѕидови низ главниот град. Mon, 22 Dec 2008 11:38:07 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Fantomska_organizacija_shiri_grchka_propaganda/За Бучковски 3,5 години затвор http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Za_Buchkovski_35_godini_zatvor/Поранешниот министер за одбрана и поранешен премиер, Владо Бучковски, како и поранешниот началник на Генералштабот на АРМ Методи Стамболиски, денеска се осудени на 3,5 години затвор. Tue, 09 Dec 2008 14:36:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Za_Buchkovski_35_godini_zatvor/Што понатаму? http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Shto_ponatamu/Со сила аир навистина не бидува. Кој сака нека го витка ‘рбетот. Само, македонскиот народ нека го остават на мир. Виртуелни северномакедонци ниту сме биле ниту можеме да бидеме. Нашето достоинство не е на продажба Sat, 25 Oct 2008 00:07:32 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Shto_ponatamu/Вечер прв дознава... како е во Србија http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Vecher_prv_doznava_kako_e_vo_Srbija/Оригинал истражувачко новинарство на македонски начин. Српскиот весник Ало на 8 октомври објавува статија за приликите со проституцијата во Белград, а истата статија скопски Вечер преведена и приспособена ја објавува неколку дена подоцна.... како да е направена за Скопје! Mon, 13 Oct 2008 02:59:59 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Vecher_prv_doznava_kako_e_vo_Srbija/Во кралскиот дивеч се уби шума http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Vo_kralskiot_divech_se_ubi_shuma/Хм, изгледа Шерифот од Ротингем, од „Робин Худ по хулахопки“ замешал прсти во изработката на веб сајтот на Горска. „ОД Конопиште. село во КОДИНГ компанијата на полнилницата современата до спроведува... :)))) Mon, 06 Oct 2008 03:10:00 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Vo_kralskiot_divech_se_ubi_shuma/Северна Монголија http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Severna_Mongolija/Последна вест: Кина ќе ја преименува Монголија во Северна Монголија, затоа што Монголците биле народ од кинеско потекло, а Џингис Кан всушност бил Кинез. Ама денешните Монголци кои живеат на ДЕЛ од територијата на Монголија (впрочем северно од Кинескиот ѕид живееле монголски племиња... Sat, 04 Oct 2008 21:56:00 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Severna_Mongolija/Неодоливи слатки http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Neodolivi_slatki/..очигледно се работи за реномирана слаткарница со многу муштерии, кои не потпаѓаат под пропагандите на злите сили и не се согласуваат со вакви монтирани процеси... Mon, 29 Sep 2008 17:41:23 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Neodolivi_slatki/Македонија може да ја отфрли спогодбата и да го добие спорот во ОН http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Makedonija_mozhe_da_ja_otfrli_spogodbata_i_da_go_dobie_sporot_vo_ON/САД ќе упатат уште еден притисок кон Атина, пишуваат грчките медиуми. Доколку јужниот сосед не попушти, Македонија ќе ја напушти привремената спогодба и ќе го добие спорот во ОН. Mon, 22 Sep 2008 14:38:28 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Makedonija_mozhe_da_ja_otfrli_spogodbata_i_da_go_dobie_sporot_vo_ON/