Кајмакот / Iko - пријавениhttp://kajmakot.softver.org.mkkorisnik/profil/Iko/Послeдни пријавени статии од IkomkНепријател бр.1 http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Neprijatel_br1/Чудна наградна игра - наградата е еден билет за натпреварот Македонија - Хрватска на 17 ноември Thu, 01 Nov 2007 09:55:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Neprijatel_br1/Зошто мора да ја победиме Хрватска? http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Zoshto_mora_da_ja_pobedime_Hrvatska/Бидејќи ако не победиме ќе биде страшно! Читај зошто ќе биде страшно... Fri, 26 Oct 2007 12:17:31 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Zoshto_mora_da_ja_pobedime_Hrvatska/Блогери во списание! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Blogeri_vo_spisanie/Esport реши да ги вклучи и мислењата/текстовите/коментарите на блогерите во списанието... Спортските блогери се разбира... Thu, 11 Oct 2007 15:59:29 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Blogeri_vo_spisanie/Pet Bruke http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Pet_Bruke/НБА има глупи правила и поради нив, тоталното немање слух и било каква човечност, Гејм 5 од она што требаше да биде најдобрата серија во овој плеј-оф ќе стане серија во која ќе мораме да го видиме хоророт наречен Пет Бурк на теренот. Wed, 16 May 2007 12:14:35 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Pet_Bruke/Браво Севиља! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Bravo_Sevilja/Во увертирата пред финалето на Лигата на шампионите следната недела, Севиља по втор пат го освои Купот на УЕФА. Искрено, во текот на натпреварот моите симпатии беа повеќе накај Еспањол. Од финалето можат да се извлечат две важни поуки. Wed, 16 May 2007 23:30:40 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Bravo_Sevilja/Едно купче интервјуа http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Edno_kupche_intervjua/На кој му се чита - едно купче интервјуа од изминатава година. Панчев, Катанец, Шампањ, Ерл, Костовски, Николовски. Mon, 24 Sep 2007 22:56:29 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Edno_kupche_intervjua/Бразил 2014 http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Brazil_2014/Конечно, Бразил ја доби организацијата на Светското првенство во 2014 година. Јужна Африка во 2010, па потоа Бразил во 2014 - ќе се изнашетаме :-) Wed, 31 Oct 2007 10:57:42 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Brazil_2014/