Кајмакот / Persey - гласаниhttp://kajmakot.softver.org.mk/korisnik/profil/Persey/Послeдни гласови за статии од PerseymkТри предлози за подобрување на Кајмакот http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Tri_predlozi_za_podobruvanje_na_Kajmakot/Пребарување, персонализирани фидови, проширени опции на корисничките профили. Sat, 31 Jan 2009 19:25:03 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Tri_predlozi_za_podobruvanje_na_Kajmakot/Google се самооцени http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Google_se_samooceni/Овој сајт може да му наштети на вашиот компјутер ;-) Sat, 31 Jan 2009 15:52:21 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Google_se_samooceni/Не ги хранете троловите! http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Ne_gi_hranete_trolovite/Слика за обнародените и непатриотите. Sat, 31 Jan 2009 16:24:06 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Ne_gi_hranete_trolovite/ЕУ ? НЕ БЛАГОДАРАМ http://kajmakot.softver.org.mk/politika/EU_NE_BLAGODARAM/Европската унија потклекна пред притисоците на Грција. Графата „македонски“ е избришана, а од јануари годинава стои (јазик, народ, црква, валута или слично) „на Бившата Југословенска Република Македонија“. Sat, 31 Jan 2009 15:56:03 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/EU_NE_BLAGODARAM/Претседателски кандидат 2.0 http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Pretsedatelski_kandidat_20/Блог на Ѓорѓе Иванов, а има и Youtube, Facebook, MySpace, Twitter и Photobucket сметки! Thu, 29 Jan 2009 22:46:42 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Pretsedatelski_kandidat_20/Без „Фејсбук“ во парламентот http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Bez_Fejsbuk_vo_parlamentot/Едноставно, немам коментар. Sat, 31 Jan 2009 01:13:14 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Bez_Fejsbuk_vo_parlamentot/Резензија на Сенки [англиски] http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Rezenzija_na_Senki_angliski/Тазе, тукушто објавена. Веројатно затоа што филмот ќе почне да се емитува денес во Њу Јорк. Sat, 31 Jan 2009 00:58:23 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Rezenzija_na_Senki_angliski/Од гол на гол :) http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Od_gol_na_gol/Голчево е за д ане расположи, по поразот од Србија :) Wed, 28 Jan 2009 11:07:40 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Od_gol_na_gol/Светот после Александар http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Svetot_posle_Aleksandar/Многумина од незнаење го нарекуваат убиец, крволочен освојувач кој газел се` пред себе, многумина пред грчкиот притисок не сакаат да имаме ништо со него, но знаете ли дека освен што го слави целиот свет, научниците го сметаат Александар за најголемиот истражувач на сите времиња? Thu, 29 Jan 2009 01:39:03 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Svetot_posle_Aleksandar/ЕУ ни го смени јазикот http://kajmakot.softver.org.mk/politika/EU_ni_go_smeni_jazikot/„Брисел го избриша македонскиот јазик од надворешна употреба и отворено го спори кодот на државата“ Ајде сега бранители на теоријата „името нема никаква врска со јазикот и идентитетот“ - јавете се да ве чујам што ќе кажете во одбрана на европските ни пријатели. Море мамицата...!!! Thu, 29 Jan 2009 10:53:23 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/EU_ni_go_smeni_jazikot/Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonija_11_vo_svetot_Lazarov_svetski_rekorder/Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал. Thu, 29 Jan 2009 14:11:12 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Makedonija_11_vo_svetot_Lazarov_svetski_rekorder/Ја декласиравме великата Русија http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ja_deklasiravme_velikata_Rusija/Македонскиот сон продолжува! Нашите најдобри ракометари по одличниот меч и победата против Полска, и скандалозниот пораз од судиите против Германија, направија уште еден фасцинантен подвиг совладувајќи ја Русија со 36:30. Thu, 22 Jan 2009 18:06:37 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ja_deklasiravme_velikata_Rusija/Joomla 1.5.9 [Vatani] на Македонски http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Joomla_159_Vatani_na_Makedonski/На 10 јануари излезе новата верзија Joomla 1.5.9 [Vatani]. Се работи за сигурносна надградба и се препорачува веднаш да почнете да ја користите. Преводот на Македонски малку доцнеше но еве го сега достапен :) Sat, 24 Jan 2009 23:52:42 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Joomla_159_Vatani_na_Makedonski/Филип втори на градскиот стадион во Скопје http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Filip_vtori_na_gradskiot_stadion_vo_Skopje/Ова е дел од макетата за тоа како ќе изгледа градскиот стадион во Скопје. Централно место на стадионот ќе завземе статуата на македонскиот крал Филип II. Mon, 26 Jan 2009 19:11:40 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Filip_vtori_na_gradskiot_stadion_vo_Skopje/Грчка статуа на Александар во Ирак! http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Grchka_statua_na_Aleksandar_vo_Irak/Додека дел од македонските квази интелектуалци се уште се противат на идејата да се слави нашиот најголем херој во историјата, Александар кој се нарекувал Македонецот, Грците ќе му градат споменик и тоа во Ирак. Tue, 27 Jan 2009 16:57:15 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Grchka_statua_na_Aleksandar_vo_Irak/Macedonia Timeless http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Macedonia_Timeless/Промоција на спотот за Македонија, направен од Милчо Манчевски Wed, 24 Dec 2008 10:13:43 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Macedonia_Timeless/Археолошки впечатоци од 20 симпозиум на МАНД http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Arheoloshki_vpechatoci_od_20_simpozium_na_MAND/„На овој симпозиум како на ниту еден досега, имаше совршено грозни презентации. На некои колеги не само што би им забранила да истражуваат, туку би им ја одземала титулата археолог за ,,век и веков”... Sun, 07 Dec 2008 11:46:31 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/nauka/Arheoloshki_vpechatoci_od_20_simpozium_na_MAND/Крвави ФИРОМЦИ http://kajmakot.softver.org.mk/blogovi/Krvavi_FIROMCI/Епа нека ни е честито нова нација. Tue, 02 Dec 2008 19:26:12 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/blogovi/Krvavi_FIROMCI/Македонски Деца мета на бугарска пропаганда http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Makedonski_Deca_meta_na_bugarska_propaganda/Патриотичен Буквар Ова е исто ко некој да ти дошол на гости и ти го силува детето пред твои очи. А ние му ќутиме. Пренесете ја информацијата низ македонските медиуми па да очекуваме соодветна реакција од сооодветните институции Tue, 02 Dec 2008 09:09:31 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Makedonski_Deca_meta_na_bugarska_propaganda/Камбани против тенкови http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Kambani_protiv_tenkovi/Ако треба да бирам камбани против тенкови, бирам камбани. Особено за милитарните единици распоредени околу селото. Ова веќе е квалитетно изразување на бунт. Thu, 02 Oct 2008 09:42:20 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Kambani_protiv_tenkovi/