Кајмакот / Lavot - гласаниhttp://kajmakot.softver.org.mk/korisnik/profil/Lavot/Послeдни гласови за статии од LavotmkЛиберализација http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Liberalizacija/Ситуација 1. Замислете во цело Скопје, или во вашиот град да има само две продавници за прехрана. Само две и ништо повеќе. Најлесно е да се претпостави дека ... Mon, 05 Oct 2009 01:53:35 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Liberalizacija/Парламентарна тепачка во Јужна кореја http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Parlamentarna_tepachka_vo_Juzhna_koreja/Во масовната тепачка во парламентот на Јужба Кореја, мажите си маваа шлаканици, а жените си ги кубеа косите. Некои парламентарци завршија в болница. Видео! Wed, 22 Jul 2009 14:43:01 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Parlamentarna_tepachka_vo_Juzhna_koreja/По 40 години: Аполо никогаш не бил на Месечината! http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Po_40_godini_Apolo_nikogash_ne_bil_na_Mesechinata/ По повод 40-годишнината од спуштањето на првите луѓе на Месечината во склоп на проектот Аполо, поборниците на теориите на заговор тврдат дека такво слетување никогаш не се случило. Во својата аргументација наведуваат десет докази.... Thu, 16 Jul 2009 21:21:31 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Po_40_godini_Apolo_nikogash_ne_bil_na_Mesechinata/Бени од Чаир против Google http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Beni_od_Chair_protiv_Google/Беџет Муслија од Чаир, познат како Бени, ќе го тужи Google пред Европскиот суд за човекови права во Стразбург поради www.google.com.mk доменот. Mon, 06 Jul 2009 14:05:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Beni_od_Chair_protiv_Google/Забрана за идиотските квизови во Србија http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Zabrana_za_idiotskite_kvizovi_vo_Srbija/Идиотските квизови кои кај нас измамуваат илјадници луѓе ќе бидат забранети во Србија и нема да можат да се емитуваат на ТВ. Mon, 06 Jul 2009 12:18:54 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Zabrana_za_idiotskite_kvizovi_vo_Srbija/’Чак Норис го натера Боцевски да си даде оставка’ http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Chak_Noris_go_natera_Bocevski_da_si_dade_ostavka/По ексклузивната вест што само нашиот портал ја откри, дека Чак Норис ја спаси Анџелина Џоли, откриваме дека популарниот и најславниот актер и човек на светот можно е да е главната причина за оставката на Боцевски. Fri, 03 Jul 2009 07:54:37 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Chak_Noris_go_natera_Bocevski_da_si_dade_ostavka/Анџелина Џоли спасена од Чак Норис!!! http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Andzhelina_Dzholi_spasena_od_Chak_Noris/Откако нашите врвни медиуми пренесоа дека Анџелина Џоли исчезнала на јахта, Таратур ексклузивно дознава дека славната актерка е спасена од никој друг, туку од Чак Норис! Mon, 29 Jun 2009 22:34:12 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Andzhelina_Dzholi_spasena_od_Chak_Noris/Ексклузивно интервју: Филип Деспотовски! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ekskluzivno_intervju_Filip_Despotovski/Прочитајте го ексклузивното интервју со откритието на македонската репрезентација, одличниот плејмејкер, асистентот на голот против Исланд, Филип Деспотовски! Sat, 20 Jun 2009 13:10:24 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Ekskluzivno_intervju_Filip_Despotovski/Име си е име http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Ime_si_e_ime/Филмот е во режија на Сигурјон Еинарсон, музиката ја напиша Мортен Харкет, познат како фронтмен на норвешката група А-ха, а продуцент е Џејсон Мико. Fri, 19 Jun 2009 09:06:53 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Ime_si_e_ime/„Вима“: Македонци не постојат! http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Vima_Makedonci_ne_postojat/Не, насловот не е од денеска, туку од 1953-та година. Чисто за потсетување што е суштината на „проблемот со името“. Fri, 19 Jun 2009 10:34:43 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Vima_Makedonci_ne_postojat/Бугарската пропаганда на големо влегува во Македонија! http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Bugarskata_propaganda_na_golemo_vleguva_vo_Makedonija/Со агресивниот одговор на владините мерки за почитување на македонското античко минато, од одредени поранешни и сегашни политички структури и медиуми, спонтано влегува бугарската пропаганда во Македонија. Fri, 19 Jun 2009 12:23:18 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Bugarskata_propaganda_na_golemo_vleguva_vo_Makedonija/’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’ http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Cigla_vo_dzidot_i_Paranoja/Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот! Tue, 16 Jun 2009 16:40:34 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Cigla_vo_dzidot_i_Paranoja/Бисер на македонското судство http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Biser_na_makedonskoto_sudstvo/Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД Sun, 14 Jun 2009 12:05:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Biser_na_makedonskoto_sudstvo/„Гаранции“ за нацијата, јазикот... http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Garancii_za_nacijata_jazikot/Во јавноста се појавуваат авторитативни „процени“ дека можеме да си го смениме името (на државата) и да си го сочуваме идентитетот (на народот). Нé уверуваат дека северните идеи на Нимиц биле прифатливи. Fri, 12 Jun 2009 10:39:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Garancii_za_nacijata_jazikot/Сензационални нови видео снимки од Ратко Младиќ! http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Senzacionalni_novi_video_snimki_od_Ratko_Mladikj/Ратко Младиќ воопшто не се криел! Босанската Федерална телевизија во вонредното издание на политичкиот магазин „60 минути“ објави досега необјавени видео материјали од Младиќ, снимени последниве десет години. Thu, 11 Jun 2009 03:08:05 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Senzacionalni_novi_video_snimki_od_Ratko_Mladikj/Пирати во Европскиот парламент http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Pirati_vo_Evropskiot_parlament/Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови! Mon, 08 Jun 2009 12:27:29 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/politika/Pirati_vo_Evropskiot_parlament/Федерер го освои Ролан Гарос! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Federer_go_osvoi_Rolan_Garos/Роже Федерер во солзи го подигна пехарот во Париз како само шести тенисер во историјата со сите четири Грен Слем титули. „Ти си за мене најголемиот играч во историјата!“, му рече поразениот Робин Содерлинг. Sun, 07 Jun 2009 16:32:50 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Federer_go_osvoi_Rolan_Garos/Видео: Нов фашистички упад врз Македонците во Грција http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Video_Nov_fashistichki_upad_vrz_Makedoncite_vo_Grcija/Фашистичкото движење Златна зора упадна на промоцијата на грчко-македонскиот речник во Атина што го организираше Виножито. Грчките фашисти дивееја и кршеа во салата, а бил повреден еден новинар. Погледнете! Wed, 03 Jun 2009 13:57:01 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Video_Nov_fashistichki_upad_vrz_Makedoncite_vo_Grcija/Реклами на Facebook. Може ли да променат нешто? http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Reklami_na_Facebook_Mozhe_li_da_promenat_neshto/Актуелна тема. Мноооогу актуелна тема. Всушност тема која може конечно да мрдне некои закоравени работи на полето Интернет огласување во Македонија. Mon, 01 Jun 2009 12:12:43 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/biznis/Reklami_na_Facebook_Mozhe_li_da_promenat_neshto/Повеќе од клуб! http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Povekje_od_klub/Барселона е фудбалскиот апсолут! Прваци на Шпанија, освојувачи на купот на кралот, а на крајот и најпрестижниот трофеј – Лигата на шампионите. Манчестер е симнат од врвот! Wed, 27 May 2009 21:59:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/sport/Povekje_od_klub/