Кајмакот / Igorce - гласаниhttp://kajmakot.softver.org.mk/korisnik/profil/Igorce/Послeдни гласови за статии од IgorcemkМузејот на Mercedes-Benz: 120 години на автомобилизмот (фото) http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Muzejot_na_Mercedes-Benz_120_godini_na_avtomobilizmot_foto/Во прекрасното спирално архитектонско здание изградено во 2006 година, на 16.500 м2 сместени се повеќе од 160 автомобили и над 1,500 експонати. Се разбира, се’ почнува од првиот “Mercedes-Benz“, направен во 1886 година, и завршува со најновиот супер спортски автомобил “SLS AMG“. Tue, 09 Feb 2010 19:21:43 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Muzejot_na_Mercedes-Benz_120_godini_na_avtomobilizmot_foto/Rammstein Pussy, контраверзен порно спот http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Rammstein_Pussy_kontraverzen_porno_spot/Ви го претставуваме новиот видео спот од Rammstein. Комплетно во нивен стил. Хадркор порно до максимум! Специјално за вас се изнамачивме додека да ја најдеме целосната нецензурирана верзија и ве молиме за против-услуга, изгледајте го цело видео, најдоброто е на крајот. А, да, они глумат... Thu, 24 Sep 2009 15:14:48 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Rammstein_Pussy_kontraverzen_porno_spot/Новата Leica S2 Digital SLR за $23.000 http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Novata_Leica_S2_Digital_SLR_za_23000/За фотографите од класата “цената-не-е-проблем“, не постои ниту еден друг апарат освен Leica. Прочуената марка од Германија ја претстави најновата професионална камера Leica S2 Digital SLR (Single-Lens Reflex) со најнов S-System. Fri, 14 Aug 2009 22:55:04 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/tehnologija/Novata_Leica_S2_Digital_SLR_za_23000/Пијан како животно или обратно? http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Pijan_kako_zhivotno_ili_obratno/Да не испадне работава животните да си викаат пијан си како човек?! Sun, 09 Aug 2009 22:54:13 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Pijan_kako_zhivotno_ili_obratno/Српска свадбена торта http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Srpska_svadbena_torta/Можеби периодов не е соодветен за ваков тип на торти, но сепак почуствувавме дека треба да се обратиме на "хардкор" гурманите кои планираат свадба или некоја друга веселба. Оваа сувомесната торта, се разбира со потекло од соседна Србија е идеален статусен симбол за секоја софра ширум Балканов. Thu, 30 Jul 2009 13:54:24 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Srpska_svadbena_torta/Најмалите пениси на светот?! (18+) http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Najmalite_penisi_na_svetot_18/Контраверзниот радио водител Houard Stern досега во своите емисии (кои воедно се прикажуваат и на ТВ) соблече безброј секс - симболи. Овој пат, не шокираше со еден потег кој што не е многу пријатен за гледање, но сепак израдува огромен дел од машката популација. Fri, 17 Jul 2009 14:08:02 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Najmalite_penisi_na_svetot_18/Куче кое мастурбира http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Kuche_koe_masturbira/Пред некое време ви покажавме кучe месечар , а сега на ред дојдe куче мастурбатор. Неофицјално името на кучето е Цане. Алал да му е на сопственикот како успеал да го издресира... дури не остава ни траги после чинот :-) Thu, 02 Jul 2009 20:27:18 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Kuche_koe_masturbira/Анти - гравитациона илузија, патент на Michael Jackson http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Anti_-_gravitaciona_iluzija_patent_na_Michael_Jackson/Покрај сите изненадувања поврзани со него, еве уште едно. Michael Jackson бил сопственик на патент со наслов: Методи и средства за создавање анти-гравитациона илузија. Tue, 30 Jun 2009 18:14:26 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Anti_-_gravitaciona_iluzija_patent_na_Michael_Jackson/Скопје, актуелна дестинација за громовите http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Skopje_aktuelna_destinacija_za_gromovite/Можеби странските инвестиции го заобиколуваат нашиот главен град, но Скопје веќе месец дена е неизбежен за громовите. Sun, 28 Jun 2009 17:40:49 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Skopje_aktuelna_destinacija_za_gromovite/Повикот на брзата помош за Michael Jackson http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Povikot_na_brzata_pomosh_za_Michael_Jackson/Тука може да ја слушнете снимката која американските власти ја објавија од позивот на брзата помош од куќата на Michael Jackson. Fri, 26 Jun 2009 21:28:58 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Povikot_na_brzata_pomosh_za_Michael_Jackson/Простотилук! http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Prostotiluk/Рампите на паркингот во центарот на Охрид им пречат на сите. Со други зборови, на никој не му се плаќа паркинг во Охрид. Wed, 24 Jun 2009 01:23:38 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Prostotiluk/Македонската "Памела" во акција! http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Makedonskata_Pamela_vo_akcija/Не дај боже да и паднеш во раце!!! Mon, 08 Jun 2009 13:27:27 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Makedonskata_Pamela_vo_akcija/Livin' in a Box, новиот сингл на Bei the Fish - ГАГА mp3 http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Livin_in_a_Box_noviot_singl_na_Bei_the_Fish_-_GAGA_mp3/Симнете го најновиот сингл на Bei the Fish... Драма! Tue, 02 Jun 2009 15:10:42 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Livin_in_a_Box_noviot_singl_na_Bei_the_Fish_-_GAGA_mp3/Вежбај џуки, му вели мајмунот http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Vezhbaj_dzhuki_mu_veli_majmunot/:))))))))))))))))))))) Tue, 02 Jun 2009 00:55:45 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Vezhbaj_dzhuki_mu_veli_majmunot/Норвешка победи на "Шљамовизија" http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Norveshka_pobedi_na_Shljamovizija/Ова беше 54-то издание на овој фестивал, кој за жал од година во година се повеќе се гуши од политиката, комшиското гласаење, кичот и шљамот! Sun, 17 May 2009 01:09:12 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/kultura/Norveshka_pobedi_na_Shljamovizija/Air Sex, јапонска психо - мастурбација http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Air_Sex_japonska_psiho_-_masturbacija/Јапонциве не прекинуваат да не изненадуваат со будалештини. Овој пат налетавме на Air Sex или секс без партнер Thu, 07 May 2009 22:06:38 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Air_Sex_japonska_psiho_-_masturbacija/Заложничка драма со пластичен пиштол! http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Zalozhnichka_drama_so_plastichen_pishtol/Во земјата на контрастите, Бразил, еден 21 годишен младич за 42 долари држел во заложништво една жена цели 10 часа. Полицајци, специјалци, медиуми, сеирџии! Tue, 10 Mar 2009 13:52:28 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Zalozhnichka_drama_so_plastichen_pishtol/Куче кое месечари во место http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Kuche_koe_mesechari_vo_mesto/Нема потреба да ви раскажуваме со текст како изгледа кога кучево месечари. Едноставно погледнете го клипот, па ако сакате вие напишете некој збор за ова интересно милениче, а ние со задоволство ќе го објавиме :-) Mon, 02 Mar 2009 20:46:42 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/zabava/Kuche_koe_mesechari_vo_mesto/Понуда за мајката на осумката, 1 милион $ за порно http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Ponuda_za_majkata_na_osumkata_1_milion_za_porno/Чудото со Nadya Suleman, мајката што неодамна роди 8 бебиња, продолжува! Најголемиот американски дистрибутер на порно филмови Vivid Entertainment, туку што и’ испрати писмена понуда да биде главна ѕвезда во порно филм ... Wed, 25 Feb 2009 21:42:38 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Ponuda_za_majkata_na_osumkata_1_milion_za_porno/Ducati Caffe во Рим http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Ducati_Caffe_vo_Rim/Италијанскиот бренд на луксузни и врвни мотори Ducati, неодамна, во најстрогиот центар на Рим, отвори стилски бар/ресторан/кафуле Ducati Caffe. Во локалот се сервира богат избор на пијалоци и комплетна листа на јадења ... Mon, 23 Feb 2009 19:17:23 -0000http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Ducati_Caffe_vo_Rim/