Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Солидарност!

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 3 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

  И во Грција како и кај нас во еден момент стана јасно оти луѓето не емигрираат од држата туку државата емигрира од луѓето.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Давитељ против давитеља

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.youtube.com)

  „Во која институција или канцеларија се добива сертификат за реформатор?“

  7 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Бучковски, 3.5г. затвор.

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

  Ќе биде интересно :)

  7 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Кушнер: Укинувањето на визите зависи од името

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

  „Македонија денеска доби уште едно силно трескање на вратите на ЕУ. Укинувањето на визите зависи од името. Ова е пораката на шефот на француската дипломатија и претседавач на Унијата Бернар Кушнер. Тој изјави дека Македонија тропа на погрешна врата - главниот проблем е името.“

  12 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Револуција во Грција

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 4 месеци. (vuna.info)

  Откровението на Вуна.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Хрватско апсење на фесјбукаши... (на англиски)

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.allfacebook.com)

  Ќе нѐ стигне ли и нас?

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Данок на „небрак“

  пријавена од kuzevski популарна пред 1 година, 4 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  Предлог амандмани на Баждарџијата за можниот закон за оданочување на немажени/неоженети.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Данок по 28 годишна возраст во Македонија?

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 4 месеци. (crnobelo.com)

  За ова дознав случајно денес, и гугл го дава само овој линк со информација. На фејсбук веќе има група со преку 2000 членови против оваа работа. Има некој повеќе информации за ова?

  8 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ги знаат ли по дома средношколциве дека им се оди на училиште?

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 4 месеци. (spic.com.mk)

  „Кога би бил родител на тинејџер сериозно би се загрижил, затоа што далеку од природата на децата е да сакаат настава.“

  8 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Е ова веќе е мотивација за правење деца

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.vest.com.mk)

  „Заедно со мајките, породилно ќе користат и татковците, а новите поволности ќе важат за оние чии бебиња ќе се родат од први јануари 2009 година“ --пулете прајте :)

  14 коментари | проблем? | категорија: Политика

  ТВ Сител доби забрана за рекламирање и телешопинг од еден ден

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 4 месеци. (komunikacii.net)

  За што се кршат копјата: за 'моралот', 'угледот' или за гледаностa?

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Над 300 илјади невработени и најави за нови отпуштања ...

  пријавена од samuil популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

  Под итно да се донесе закон за алкохол само до 12h изутрина. Најитно да се донесе закон против абортус. Инстант да се направи спот и пушти на ТВ за успехот на овие закони. Скоро сум сигурен дека со ова значително ќе се намали невработеноста. 24/7h реклами - остваруваме ?!?

  7 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Десекуларизација: МВР има светец!?

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 4 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

  „Немам чуено за реакции на припадници на полицијата што не се православни христијани на тоа што официјални органи наметнале религиозен карактер на оваа институција која треба да им служи на сите граѓани.“

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Фридом хаус: Македонија последна во Европа за слобода на здружување

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 4 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Неодамна објавениот извештај на Фридом хаус за состојбата со слободата на здружување укажува дека ова право се нарушува низ целиот свет во последните четири години. BTW, излегла вест за ова во некој македонски медиум?

  15 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ставот на Калиопи не може никој да го плати

  пријавена од strajkoski популарна пред 1 година, 4 месеци. (vest.com.mk)

  Вистинските sвезди имааат и одговорност јасно и гласно да го кажат своето мислење, јавно да го изнесат својот став и да го споделат со својот народ.

  13 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Велешаните на зелените антиглобалистички демонстрации

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 4 месеци. (teon.blog.com.mk)

  Голема парада на оние кои веруваат дека поинаков свет е возможен имало во Малме. Активисти од Велес со деноноќно патување и менување (е колку) автобуси со едно ранче и малку конзерви отидоа во Малме и демонстрираа желба за политика акција.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Родова дискриминација на работното место: МТВ

  пријавена од kristina популарна пред 1 година, 4 месеци. (feministik.blogspot.com)

  По речиси две години повторно во јавноста излегува обвинување на една вработена жена за дискриминација на работното место поради бременост.

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Меѓународниот суд грција Македонија тужба покрена! јеее конечно!!

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 4 месеци. (i34.tinypic.com)

  Пасоши гага!! Македонија покрена тужба против Грција во ХАГ!! Дали разбравте? не знам како оваа информација не беше пласирана досега овде!!!!!!

  46 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Cлободни канцелариски зони

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година, 4 месеци. (kanalizacija.blogspot.com)

  Ела куме да се сликаме, ела застани зад мене. Дечки вие наместете се од страна, а амбасадорот нека дојде од десно. Стеснете сте малку. Фотографот се оддалечува од групата, им вели да не мрдаат и им дава знак дека треба да кажат „Интееееееел“ во моментот кога ќе ги фотографира.

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Драгстор пиљара

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 4 месеци. (vest.com.mk)

  Малку sвезди имаме во Македонија. Едната лани загина на автопат во Хрватска. Другата се понижи. Се самоуби пред камера.

  5 коментари | проблем? | категорија: Политика