Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Без „Фејсбук“ во парламентот

  пријавена од minimoog популарна пред 1 година, 2 месеци. (utrinski.com.mk)

  Едноставно, немам коментар.

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Александар се превртува во гроб [англиски]

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 2 месеци. (blogs.ft.com)

  Џабе ни се реклами во Фајнешл тајмс кога уредниците во Фајнешл тајмс не перципираат вака и пишуваат вакви едиторијали.

  36 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Претседателски кандидат 2.0

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 2 месеци. (gjorgjeivanov.blog.com.mk)

  Блог на Ѓорѓе Иванов, а има и Youtube, Facebook, MySpace, Twitter и Photobucket сметки!

  8 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Кој со натемаго тикви сади...

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

  Наместо пари, млекарите во Битолско добија клоци. Владата, која до пред неколку месеци ги бодреше да земат кредити и им ветуваше дека нема да остане ниту литар неоткупено млеко, вчера им испрати Единици за брза интервенција...

  10 коментари | проблем? | категорија: Политика

  ЕУ ни го смени јазикот

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 2 месеци. (utrinski.com.mk)

  „Брисел го избриша македонскиот јазик од надворешна употреба и отворено го спори кодот на државата“ Ајде сега бранители на теоријата „името нема никаква врска со јазикот и идентитетот“ - јавете се да ве чујам што ќе кажете во одбрана на европските ни пријатели. Море мамицата...!!!

  47 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Грчка статуа на Александар во Ирак!

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

  Додека дел од македонските квази интелектуалци се уште се противат на идејата да се слави нашиот најголем херој во историјата, Александар кој се нарекувал Македонецот, Грците ќе му градат споменик и тоа во Ирак.

  107 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Македонско-грчка (Грчко-македонска) одисеја

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 2 месеци. (kiberkotle.net)

  Се тврди дека е откриена мистериозна црна статуа на Александар Македонски а здружената македонско-грчка мисија сеуште не е спремна тоа да го објави. Познавачите тврдат дека тоа ќе остане во тајност се додека здружената комисија не открие кој ја поставил статуата на Месечинатa?

  23 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Фрчко за претседател? Немој, не ме радуј!

  пријавена од DImce популарна пред 1 година, 2 месеци. (vecer.com.mk)

  Многу ми се допадна насловот.

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Акција: 28 јануари, Меѓународен ден за заштита на приватноста

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Поддржете го Меѓународниот ден за заштита на приватноста на 28 јануари, преку некоја од предложените активности. Ако имате блог, пренесете ја информацијата преку пост. Ако го користите Фејсбук, има неколку можности...

  7 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Murder mistery [video]

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

  28 минутен документарец за брат Љубе и убиствата во Раштански лозја од англиска продукција. Woona само што го откопа, сеуште не сум го гледал.

  5 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Најава за кандидатура на д-р. Слаѓана Тасева

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 2 месеци. (slagjanataseva.com)

  „Го најавувам моето вклучување во изборите за Претседател на Република Македонија како независен кандидат. Со цел да можам да учествувам во изборите неопходна ми е вашата поддршка.“

  13 коментари | проблем? | категорија: Политика

  И ти си шмизла!

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  Зарем една Роза Луксембург ќе го истрпеше ова потсмевање и кикотење на сметка на женскиот углед, чест и право на избор како да си живее? Не, другарке моја, не, Роза ќе станеше и ќе направеше шопска салата од скулптурата преднеќни истакната на скопските улици.

  9 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Веропоука наместо веронаука

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Предлог за користење назив кој реално ја отсликува природата на новововедениот училишен предмет.

  9 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Џедај или Дарт Вејдер?!

  пријавена од strumjan популарна пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  „Разликата помеѓу политичар и политиколог е иста со разликата помеѓу криминалец и криминолог.“ - рече или одрече?!

  5 коментари | проблем? | категорија: Политика

  И слободните софтверџии се придружуваат во одбраната на идентитетот

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 2 месеци. (damjan.softver.org.mk)

  Слободните софтверџии докажуваат дека нема фронт каде што не се брани идентитетот на македонското битие. (хакирање медиуми)

  14 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Абортирање? Не.

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

  Ете анонимната кампања била само вовед (како што очекувавме). Следи закон за абортуси со што ќе се одземе правото на жените да одлучуваат за својата иднина во интерес на прирастот на нацијата.

  14 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Eеее-влада

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 2 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

  Е сеа исто така сексот го одврзуваш од гениталии и го монтираш на дискурс. Типкај, типкај, пишуј, пишуј, а оргазамот пак можеш да го стигнеш. Сфаќате ли сеа дека ние уствари под водство на владата се ебеме ем христијански, ем сигурно ем интелектуално.

  5 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Владата гради Надмакедонци

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 3 месеци. (spic.com.mk)

  „Како да се сака со рекламите да се изгради „иберменш“ или таканаречен натчовек...“

  10 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Груевски: ЕВН е еден од најпроблематичните странски инвеститори

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 3 месеци. (alsat-m.tv)

  Со ова е промовирана новата стратегија на владата за привлекување на странски инвеститори: Ако сте од нормални земји, не доаѓајте. Ако сте Бугари со регистрирани фирми во Канада - може. Сигурна стратегија!

  27 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Револуција, солуција за Македонија?

  пријавена од senih популарна пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

  Добро, кој нормален и самосвесен субјект си докажува сам себе и на другите кој е, и што е?

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика