Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Тажен ден за демократијата во Струга

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 1 месец. (jasnesumjas.blogspot.com)

  Жарко пишува: „Група организирани насилници го попречија правото на слобода на изразување на Граѓаните за Европска Македонија во Струга.“

  21 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Лифт за губилиште?

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (jasnesumjas.blogspot.com)

  „Можна ли е кај нас љубов кон татковината без изразување отворена омраза против Грците, Бугарите, Србите и сите други клети загрозувачи на нашиот идентитет?“

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Кој е Хунза Први во Македонија?

  пријавена од drugarce популарна пред 1 година, 1 месец. (novamakedonija.com.mk)

  Фрчковски е „единствениот кој, според тврдења на негови блиски, е заслужен за тоа што Хунзите стапнале во Македонија“

  12 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ерозија на слободата: видео-набљудување

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 1 месец. (mislam.blogspot.com)

  Пример за ерозија на човековите права и слободи од Британија, особено за создавањето на атмосфера во која веќе нема ни што да прашаш - други си решиле с’е и за тебе.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Македонците и пандите

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 1 месец. (jasnesumjas.blogspot.com)

  Не, авторот не кажува дека Македонците настанале од пандите :) за ебење е поише (многу сељачки се изразив)

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  За името нема место за компромис

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 2 месеци. (star.vecer.com.mk)

  ПРОФЕСОРОТ ПО МЕЃУНАРОДНО ПРАВО, ЉУБОМИР ФРЧКОСКИ, СО СТАВ: За името нема место за компромис

  14 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Јасна Котевска: Ни се случува изолационизам

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 2 месеци. (a1.com.mk)

  За македоноидите, букефализмот, белоруското сценарио, самоизолацијата, лажењето и краткорочноста на оваа стратегија која го дели македонскиот народ...

  45 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Љубе не е више рунтав семакедонец

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.b92.net)

  “Ne slažem se sa nekim potezima premijera Gruevskog, ali ono što me najviše zabrinjava je njegovo insistiranje na antičkim korenima Makedonaca. Ova arijevska teorija nam uopšte nije potrebna“, smatra on.

  17 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Граѓански манифест за Европска Македонија

  пријавена од gocem популарна пред 1 година, 2 месеци. (jovansblog.dobroutro.com)

  Почитувани сограѓанки и сограѓани, Вие што сакате да живеете во европска, а не во некаква си неолитска, библиска или античка Македонија, придружете ни се во борбата против окупаторите на нашата свест и совест!

  58 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ќе бидеме ли сведоци на веб 2.0 избори?

  пријавена од Damjaan популарна пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

  ...ме натера да размислам на темата политички е-маркетинг во Македонија и каква е неговата блиска иднина во овие услови. Дали нашите политичари ќе се решат да го применат во своите кампањи на претстојните локални и претседателски избори закажани за 22 Март? Има ли воопшто публика за такво нешто?

  5 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Предлогот на ЕУ ги загрозува доверливите комуникации

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

  Групите за граѓански права La Quadrature du Net, European Digital Rights (EDRi), AK Vorrat и Netzpolitik.org го повикуваат Европскиот парламент да се откаже од плановите за „доброволно задржување на подат

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Себеодрекување

  пријавена од Arwena популарна пред 1 година, 2 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

  Kако и покрај се', да остaнеш свој... и пијан. :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Љубчо Георгиевски дава интервју за А2

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 2 месеци. (a1.com.mk)

  И пак се потврдува тезата дека кур не го боли.

  15 коментари | проблем? | категорија: Политика

  100 чекори подоцна

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  Баждарџијата со своја визија на пост-преродбеничка Македонија, година 2028.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Македонија е против смена на Името

  пријавена од MartinStefanov популарна пред 1 година, 2 месеци. (persey.blog.com.mk)

  Macedonia One & Only

  10 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Автопат на добрососедството

  пријавена од GoodBytes популарна пред 1 година, 2 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

  Развигор има феноменална идеја за поентирање со џиу-џицу/џудо/аикидо зафат во случајот со поплаките на Грција дека сме иредентистички провокатори бидејќи сме го именувале автопатот со име „Александар Македонски“. Дипломатијата е покажување заби: некогаш за 'ржење, но некогаш и за смешкање!

  14 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Апел за предизборен инцидент

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 2 месеци. (cheztako.blogspot.com)

  „По два сендвича и три сока ќе нудам за секој оној кој ќе ми фино објасни зошто , и покрај можноста од веќе постоечко чуство на разочараност, повторно излегува да гласа...“

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Бранко Героски стана блогер

  пријавена од apostolov80 популарна пред 1 година, 2 месеци. (geroski.mk)

  Јас мојата одлука одамна ја донесов. Престар сум за плашење и премлад за предавање. Отаде слободата за мене има само едно големо - ништо!

  11 коментари | проблем? | категорија: Политика

  ЕУ ? НЕ БЛАГОДАРАМ

  пријавена од Persey популарна пред 1 година, 2 месеци. (trn.blog.com.mk)

  Европската унија потклекна пред притисоците на Грција. Графата „македонски“ е избришана, а од јануари годинава стои (јазик, народ, црква, валута или слично) „на Бившата Југословенска Република Македонија“.

  36 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Не ги хранете троловите!

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 2 месеци. (i48.photobucket.com)

  Слика за обнародените и непатриотите.

  10 коментари | проблем? | категорија: Политика