Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Избори 2009 во тек е анализа на користењето на интернет во кампањите

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година. (razvigor.blog.com.mk)

  Кои од многуте веб-сајтови, блогови и слично на кандидатите за политички функции се „вистински“ (официјални) и под реална контрола на кандидатите? И зошто партиите не ставаат линкови? Клучни прашања во процесот на анализа на користењето на интернет во рамки на предизборната кампања.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Успехот на декриминализација на дрогите во Португалија

  пријавена од gdamjan популарна пред 1 година. (www.salon.com)

  Ова е прашање за кое во Македонија не (смее да) се дискутира, но среќа во светот има и други држави...

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Признавам, Бугарин сум и дајте ми лична карта!

  пријавена од drugarce популарна пред 1 година. (novamakedonija.com.mk)

  Новинари од Нова Македонија објаснуваат како оди процесот за добивање бугарска лична карта. Се што треба се 200 евра и изјава дека ти и твоите дома (вклучувајќи ги баба и дедо) се бугари

  16 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Спорната клетва на претседателскиот кандидат...

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (pajopatorot.blog.com.mk)

  Некој го фалил она за што пишуваа веснициве на видео. Коментарите, како и овде, се незаборавни: - ја лично мислам дека чоекот е у право...дрчни битолчани после тат ова им е е второ колено...уше пет колена треба да издржат...хммм, поштованипрофдривановѓорге и ....уше четири :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Знаеме ли што сакаме?

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (argument.blog.com.mk)

  Време е кога јавноста се труди да ги „заузда“ политичките партии во фрлањето пари на предизборни кампањи и кога од нив бара транспарентност во трошењето. Пази да не! Еве Ви пример дека народот мн. повеќе го интересира да си истера сеир отколку да ја пофали туѓата штедливост.

  14 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Вечер фатен во кражба, пак…

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година. (komunikacii.net)

  Смешно е што авторите на блоговите кај нас имаат поголема одговорност и степен на аргументираност од оние кои треба да се професионалци во јавниот комуникациски систем и кои живеат од тоа.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Палавиот Денис

  пријавена од geroski популарна пред 1 година. (kanalizacija.blogspot.com)

  Груевски во изборната кампања се однесува како Денис од цртаните филмови.

  21 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Изборна калакурница

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година. (www.taratur.com)

  Предизборна анализа.

  6 коментари | проблем? | категорија: Политика

  ОН бара Грција да ги признае Македонците

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

  Од последната посета на Грција од Геј Мекдугал во името на ОН, произлезе остар и како никогаш до сега реален извештај за состојбата на малцинските права во оваа земја. Текстот кој следи е прераскажана верзија на документот.

  19 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Грција да се откаже од оспорување на македонското малцинство

  пријавена од kapsarovb популарна пред 1 година, 1 месец. (www.mia.com.mk)

  Да се фокусира на заштита на правата на самоопределување, слободата на изразување и на здружување на овие заедници.

  15 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ние, убијците

  пријавена од jasnesumjas популарна пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

  Убиствена колумна :)

  21 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Европска Унија на Богатите

  пријавена од strajkoski популарна пред 1 година, 1 месец. (mislam.blogspot.com)

  ЕУ е полна со политичари кои секој ден ги потсетуваат сите колку е прекрасна таа нивна политичка творба, Унија која гарантира човекови права... Но, мудар човек знае дека ако постои разлика меѓу зборовите и делата, треба да им се верува на делата.

  9 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Сакам да бидам претседател

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

  Аааааааааа...... =))))))

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Јован Јованов ги пишува говорите на Ѓорѓе Иванов?

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (mojatafotelja.blog.com.mk)

  Навистина, кој им ги пишува говорите на нашиве политичари?

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ниче во одбрана на македонската молитва

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

  Заговорници и платеници на странските разузнавачки служби - такви биле оние кои зборувале лошо за кусиот документарец кој одеше на програмата на Македонската Радио Телевизија.

  11 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Фирер Груја

  пријавена од kapsarovb популарна пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

  Интересно видео кое што е добра смешка за тие што имаат смисла за хумор. Јас се исклештив...

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Патокази кои го скрнават античкото наследство за подсмев пред светот

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 1 месец. (razvigor.blog.com.mk)

  ...На таблата стои: Национална Арена Филип II Македонски Nationality Arena Filip II Macedonian Општиот впечаток е „сакам кажам не знам речам“, сосем непримерен на важноста на преименувањето на стадионот...

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Не окречи се Обама

  пријавена од kingpin популарна пред 1 година, 1 месец. (sead93.crnaovca.mk)

  “Драги Американци, јас ја добив вашата голема подршка, но за жал морам да ви кажам дека овој Дуплове парче ја направи земјата. Јас се обидувам најдобро што можам, но целата одговорност секако е кај Дуплове кој владееше со оваа земја осум, а со сѐ татко му цели 12 години, и ја опустоши земјата...“ :-

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Најголемиот жив историчар за Македонија

  пријавена од bobibobi популарна пред 1 година, 1 месец. (www.utrinski.com.mk)

  Грчкиот национализам го одбива правото на Македонија дури на име. Историски зборувајќи, тоа е вистинска глупост. Не постоела грчка држава-нација во IV век пред Христос. Древните Грци ги сметале и македонските владетели варвари, исто така како што подоцна ги сметале за варвари и римските владетели.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  ВМРО-ДПМНЕ: На Црвенковски му одговараме со колумна на Фрчковски

  пријавена од vordan1 популарна пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

  ” Ја забележавте ли, драги мои, „бистроќата“ во изјавата на нашиот претседател Б. Црвенковски, кога дојден од Атина заклучи во микрофон дека „...Грците не' уценувале за името...“??!! Па дали „је то могуче“, па „није ваљда“?

  18 коментари | проблем? | категорија: Политика