Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Зоон Македон

пријавена од ribaro пред 1 година, 3 месеци. (kanalizacija.blogspot.com)

„Просечниот македонскиот гласач наводно не е партиски определен. Има индекс, две деца, полн албум од летувања во Грција, двособен стан и акции во некој ексгигант....“

станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Генијално! Кој ќе каже дека не се пронашол барем во една точка - ќе излаже! :)

 • -1 глас

  Злочко, збори само за себе!
  :)

 • -1 глас

  Еве признавам:
  „Во друштво не кажал добар збор за Црвенковски и се потсмева со жените кои му месеа погачи за митинзи. На слава редовно го критикува и смета дека е виновникот за сите проблеми. Арно ама неколку пати посредно гласал за него.“

  И да се знае, јас никогаш ништо не сум рекол за жените кои му месеа погачи! :))

 • +2 гласови

  можеби најдобриот пост на владо

 • -1 глас

  Се сложувам!