Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Зајди, зајди јасно сонце пред медиумската дистопија

пријавена од bukarski пред 12 месеци. (bukarski.blog.com.mk)

...за истрошениот концепт на “фашизмо“!

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  нов десничару, се сеќаваш на овие зборови?

  “На почетокот на годинава еден интелектуалец ми зборуваше за опасноста од фашизам во македонското општество а јас го гледав бледо и мислев дека е во комунистички антифашистички занес.
  Но, се чини бил сосема во право. Тоа многу добро се гледа на блогерајот.
  Воопшто не станува збор за преувеличување – сметам дека сум доволно писмен да проценам што е фашистичка идеологија.

 • +4 гласови

  Овде на блогерајот ја има во сите елементи без исклучок.
  Нема да навлегувам дали е тоа организирано од некои центри, штабови или пак е стихијно како резултат на помрачените општествени текови.
  Постои стигматизација на се' што мисли поинаку, постои систематско малтретирање.
  Врв на се' беше ставот на неколку блогерки кои работат во културната сфера новинарството и издаваштвото и без срам и перде дадоа протофашистички изјави во врска со питачите и Ромите.
  И тоа беше поддржано од најголем број блогери кои исто така се на одговорни позиции во општеството.
  Значи, немаме работа со хулигани или уличари иако и тие ги има во незанемарлив број.“

 • +1 глас

  @швабо rofl MAO :))

 • +1 глас

  швабо сум напишал и што де? те молам не си земај толку големо право ти мене да ме дефинираш идеолошки. тоа го можам сам.

 • +1 глас

  Букаро, едно искрено прашање без задна намера, што те натера оваа зима да станеш конзервативец?

 • +1 глас

  Еве ќе погодувам: интерес. Само незнам каков :).

 • +1 глас

  малце кеш за курви, пошто иначе никоја не би му дала, а он сака да ти биде ко буковски

 • +3 гласови

  Букар, извини ама неможеш да се дефинираш идеолошки. Ти немаш идеологија. Ти си обичен среброљубец.

 • +3 гласови

  Коментаторот Петко му ја кажува вистината на Букаро како врела љубовна лава в сурат:

  „Јас мислам дека блогерајов едноставно губи желба да ти коментира и да ти обрнува внимание. Едноставно најверојатно ќе бидеш игнориран и потполно неинтересен. Ти си типичен пример на интелектуална стагнација заради затворено општествено живеење во кое не се нудат многу можности. Жално е таков потенцијал да се троши бадијала, а ти токму тоа го правиш.“

  На Букаро му паднал газот поќе од на СДС па сега изиграва курвица за внимание. Ако, барем ќе го гледаме кај Јанко пак.

 • -1 глас

  schade...

 • -1 глас

  gemidjy кој те памти тебе по било кој текст. доста завидуваш. можев да отидам во СДСМ, можев и во ВМРО. јас сум слободен човек и можам да правам што сакам. и не сум ти јас крив што уште како мамино синче се дрндаш и глумиш “независен“ а всушност страв ти е јавно да се определиш за политичка страна.

 • -1 глас

  И зошто не гласате за статии кои размислуваат поразлично од сите ваши јајце-на-јајце погледи и мислења? Та, нели имате интернет од 98ма, урбани сте, користите линукс и опен мајндид? Па, би требало највеќе да гласате за поинакви содржини овде. Но, тоа не се случува нели. Комунизмот на вашите гени е појак од се.

 • +1 глас

  сѐ шо е на мене е појако него ли сѐ шо е на тебе.

  be sure.

 • +1 глас

  абе, не бладај мегаломански.