Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Во вистинско друштво..!

пријавена од tom пред 1 година, 9 месеци. (www.foreignpolicy.com)

Топ 10 најмлади светски лидери :)

станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Кога прочитав „Во вистинско друштво“ си реков: „Ај да го видам тоа друштво?“. И точно - вистинско друштво: Того, Конго и М`свати Трети. Апсолутно сме „Африка Чентрале“.
  Има неколку грешки: ВМРО-ДПМНЕ не е „center-right“, туку „ultra-right“, и никаде не се споменува НПК - едно од „достигнувањата“ на фамилијата.
  Се разбира, не забораваат да ги споменат неодамнешните крвавите избори - тоа не` дефинира како нација во очите на светот.
  Факинг Свазиленд.

 • +1 глас

  Вордан, претеруваш... ај види Африканците како стигнале на власт, а како стигнал Груевски... (а како Мендведенко...)

 • +1 глас

  Оооо, перо, па ти конструктивно дискутираш со мене. Ова е новост, секако.
  Факат, на африканците воглавно им умрел таткото за да стигнат на власт. Ние, споредено со тоа, имавме избори - без многу мртви.

 • +1 глас

  ооо, вордан, па цело време сам конструктивен. Сигурно си глеал вести, ако победи Обама, ќе биде у наше друштво. Тезата за млади политичари - банана држава не ти држи вода.

 • +3 гласови

  уат абаут Раша? медведев е прв?

 • +4 гласови

  ви текнува на месијата од државник БЦ?
  тогаш беше кул да имаме (нај)млад премиер...

 • +2 гласови

  Ах, младост-лудост. Да знаевме, да го откачиме уште тогаш ... во некоја афричка држава ... ееех.

 • +1 глас

  А гледам, и К.Г. шо беше најстар прецедател, не ни се посреќи нешо, разбираш.

 • -1 глас

  А бе, како сме тргнале, ќе стигнеме на тоа дека Тито бил најдобар претседател на Македонија, ever! :)

 • -1 глас

  Мислам на браварот, не на овој лиглево.

 • +1 глас

  Тито сакс, и браварот и лиглето. Тито Пуенте рулз.

 • +3 гласови

  How he got to the top: The right person died at the right time.

  :)))