Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

ВМРО-ДПМНЕ: На Црвенковски му одговараме со колумна на Фрчковски

пријавена од vordan1 пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

” Ја забележавте ли, драги мои, „бистроќата“ во изјавата на нашиот претседател Б. Црвенковски, кога дојден од Атина заклучи во микрофон дека „...Грците не' уценувале за името...“??!! Па дали „је то могуче“, па „није ваљда“?

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Знам сега ќе се налепат вордани, јпетрови, и многу други дежурни за интернет фабриката, поради кои решив да го заобиколувам кајмакот, ама ова е добро и треба да се прочита.

 • +1 глас

  Абе да, Фрчко е лажго, тепа, вреѓа... И баш поради тоа е совршен. Таков несфатен интелект треба да им ебе матер на клеро античките фашистичтчиња у наредниве 3 години, а и за понатака.

  Фрчко го спонзорираше Т-Фестивал, драги мои. Фраер е тој што ја овозможил најбољата журка што се десила у Скопје.

 • +2 гласови

  да и јас бев на Т, тоа беше лудо... Најсмешно е што МВР беше главен спонзор. Тоа нема никогаш повторно да се случи. :)

  БТВ, ќе биде лута битка кој да биде МВР кога еден ден ќе се смени власта.

 • +1 глас

  Гоце... прво напишав нешто... па го избришав... па пак напишав нешто поблаго... па и тоа го избришав и на крај сватив дека ставот што си го „изградил“ за совршеноста на Фрчкоски и на кој очигледно си „потрошил многу време во размислување“ е толку лејмерски, до толку лузерски, а секоја дискусија нешто да ти се објасни ќе биде до толку безполезна, што на крај успеав како најсоодветен да го склепам само следниов коментар:
  Не си ти крив...

 • +1 глас

  очигледно не си бил на т-фестивал, лејмер ;)

 • +1 глас

  Администраторе, те молам да го укинеш vordan1.
  Немам против да збори и пишува што сака, но навистина прави забуна. Нека се пријави под друг ник.

 • +2 гласови

  не ти е познато од минатите избори? :) абе шема не ги задевај...

 • +2 гласови

  Навистина. Од штабот ќе помислат дека си сменил репрезентација. :-p :))))))))))))))

 • +1 глас

  LOL!

 • -4 гласови

  Па гласај да може и таму да се воочи разликата во никот. Вака стварно може некој ја избрише бројката со photoshop и да се најдеш во непријатна ситуација при прием на партиски задачи за наредниот ден.

 • +2 гласови

  така е!

 • +1 глас

  со вакви кандидати никаде не стигнуваме.

 • -1 глас

  Добро ги начекале дпмне-овциве фрле и бране, онака на волеј.
  а за никот vordan1 е навистина безвезе и безидеен, само ај секој со умот.

 • +1 глас

  јас мислам дека не треба да терате некого да менува ник особено ако има вродена мана и е лице со посебни потреби. На таквите треба да им помагаме и сочувствуваме со нив, а не да бидат предмет на потсмев како што ги имате фатено Мартин и неговите 1000 лица.

 • +1 глас

  па easy target се они :)

 • +2 гласови

  Која глупост е стварно ова со vordan1. Генијалец невиден. Прво мислев да напишам дека е ОК ако vordan1 типот, кој и да е, е детиште некое, ама ми текна дека нема потреба да ги вреѓам децата.

 • +2 гласови

  јас пред некое време се збунив шо е финтава со единицава...
  али вордан, незнам зш се тревожиш... камо јас да имав обожаватели кои сакаа да бидат како мене...
  сега си ко боки 13ка, ама од ко излезе боки 14ка :P

 • +2 гласови

  Сакам igorkrst1!!!
  :)))