Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Штепан: Македонија не треба да попушти во спорот со Грција

пријавена од strajkoski пред 1 година, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

Поранешниот германски амбасадор во Македонија, Ханс Лотар Штепан, во интервју за А1 вели дека Македонија не треба да попушти во спорот со Грција.

станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • +1 глас

    ... рече амбасадорот Штепан, удобно седејќи во дипломатската фотеља, нежно допирајќи го дипломатскиот пасош во џебот, знаејќи дека кога ќе се врати во Германија (членка на Европската Унија), ќе започне нова книга за своите авантури од дивиот Балкан, од територијата наречена Македонија ...

  • -2 гласови

    у, -10