Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Признавам, Бугарин сум и дајте ми лична карта!

пријавена од drugarce пред 1 година. (novamakedonija.com.mk)

Новинари од Нова Македонија објаснуваат како оди процесот за добивање бугарска лична карта. Се што треба се 200 евра и изјава дека ти и твоите дома (вклучувајќи ги баба и дедо) се бугари

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +5 гласови

  фала богу некој да пише... сега барем знам кај да се обратам.

 • +1 глас

  >>>Нема никаков проблем, се додека презимето не ти е муслиманско или српско.

  Damn! ;-)

 • -1 глас

  :D

 • +2 гласови

  Чекај, чекај... ќе ни се удри ова од глава на сите кога тогаш, само почекајте... Да видиме тогаш дали ќе ви биде толку смешно.

  А ќе ве гледам колку ќе ви биде смешно кога ќе почне на македонски адреси да ви доаѓаат покани за војска.

 • -1 глас

  не сери бе, платеничка војска е бугарија :)

 • +9 гласови

  Гемо е интелектуалец. ;)

 • -1 глас

  haha, 50/50 :)

 • +1 глас

  нЕ ви работи тоа линкот

 • +1 глас

  Изгледа нешто мењале на сајтот, сега овој линк би требало да работи
  http://novamakedonija.com.mk/DesktopDefa...

 • +1 глас

  кога го читав делот дека треба да потпишеш изјава дека до баби и дедовци сите дома сте бугари, одма ми текна на дедо ми. ако тој чуе дека некој од внуците го побугарчил ќе си умре човекот од мака. крв има проплукано човекот (буквално) од бугарската политика кон македонија

 • -2 гласови

  Добро утро... бугарчиња...

 • +3 гласови

  овие дпмне го убијаат македонското у дел од нас, па затоа посегаме по трефка и космополитизам.

 • -4 гласови

  ц ц ц. +7 за бугарофилчето..... фино не? ете така се дава оцена на предавници во Македонија.

  А ако си за Македонија имаш глас-два, и -2 на се што ќе напишеш нормално.

  Најтрагично е што од сите пропаганди македонската е најигнорирана и најнеслушана во Македонија.

  Трагедии. Послушани се бугарите од МАКЕДОНЦИТЕ.

  затоа ФИРОМ. затоа за 20 години нема да има Македонија.

 • -1 глас

  Со оглед на тоа дека јас горе гледам до еден мој коментар +7... претпоставувам дека на мене мислиш кога велиш бугарофилче?

  Па... ако е тоа навистина така, имам само едно да те прашам: Дали си ти нормален пријателе?!
  А доколку сепак не си мислел на мене, тогаш игнорирај го мојов коментар. :)

 • -2 гласови

  снема линекс, а злочко и зборови бе прекинуваат да с....