Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Нов претседател на Врховниот Суд

пријавена од minimoog пред 1 година, 8 месеци. (www.a1.com.mk)

Некако тивко помина оваа вест. Јово Вангелоски е кум со Трајко Велјаноски, има еден месец работно искуство како судија, избран едногласно. Мислам дека е ептем очигледно.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -2 гласови

  Се изморив веќе - La Famiglia.

 • +3 гласови

  се чини дмпне прави она што на сдсм му беше наместено подифолт после сфрј... свои луѓе на сите места.

 • +1 глас

  ...што не ги оправдува постапките, се разбира.

 • +3 гласови

  точно, не ги оправдува, но ги објаснува.

  многу луѓе на политичкиве збиднувања гледаат од денес за утре. ваквите работи се доказ дека голем број на чекори што се преземаат во јавниот живот (и политиката) имаат долгорочно влијание. и токму ова ми се чини го игнорираат сите влади до сега во македонија.