Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Недостиг од моркови во ЕУ, за Македонија останаа само стапови

пријавена од игор пред 1 година, 9 месеци. (www.makfax.com.mk)

Поради недостиг од европски моркови остана само грчки ластегарки, кои ќе се прекршуваат од грбот на македонските граѓани. Имале право ирците, ако некад влеземе во ЕУ, чим нешто не разбирајте европски е да се гласа ПРОТИВ!

станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Имаат право. Браво за ЕУ!

 • +2 гласови

  Браво за ЕУропската дволичност и неконсизтентност. Браво за политиката на вето и политички мотивирани одлуки.
  Браво за Европскиот Сојуз!
  Браво зошто запревте придружување на едно предградие на Париз, за ова се разбира има искуство францускиот председател, тој има сенс за мултиетничко справување со предградија по француски рецепт со диспропорционална употреба на сила.

  Целава шега со ЕУ се претвора во травестија... Штета што морам ова да го коментирам пред нејзините бедеми, а не комотно како ирците гледајќи од стражарската кула нанадвор.

 • -1 глас

  ЕУ ФАК ЈУ!
  Ју Ес Енд Еј хир ви кам!!!!

 • -1 глас

  Во ваква ЕУ НЕЈЌАМ!!!
  http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?Vest...

 • +1 глас

  А тоа шо кај нас деца дуват лепило и просат по раскрсници не ти смета? Демек, кај нас се' е убаво а?

 • -1 глас

  Добро де и ние не сме покусо, очигледно тој критериум е исполнет.

  http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?Vest...

 • +1 глас

  Митко, ние сме вековен ариевски народ со 7000 години писменост. Ти па ништо не знаеш. Кои се тие викинзи и келти таму во Брисел нас да не пуштаат. Треба ние да им воведеме забрана а не они нас! :)))

 • +1 глас

  ... и згора на се`, континуирано го намалуваме бројот на мртвите на секои избори! Ариевци, него што!

 • +1 глас

  Си пишав тука јас:

  http://kajmakot.softver.org.mk/politika/...

 • +1 глас

  Во 2005-тата не му верував на татко ми коа зборуваше дека Македонија нема да влезе во ЕУ. Иако аргументите против оваа теза се сеуште силни и непроменети, сепак се потешко ми е да ги користам во дискусии.