Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Навистина ли оди Македонија кон фашизам?

пријавена од Бунка пред 1 година, 6 месеци. (blogatash.blog.com.mk)

Левиот дел на македонската интелигенција, за разлика од интелигентниот дел на македонската левица во последно време има еден нов трик за убедување на јавноста со наводниот фашизам кој го практикува премиерот Груевски. Еве во што се состои трик:

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -2 гласови

  http://www.boingboing.net/2007/09/21/nao...

  Наоми Волф - левиот дел од македонската левица :)))

 • -1 глас

  Не постои такво нешто како македонска интелигенција

 • -1 глас

  Елаборирај...

 • -2 гласови

  Инаку, текстот е класична замена на тези: Не ги побива „бенчмарците“ со директна одбрана на политиката на нпк, туку со споредба што правел сдсм и останатите „предавници“. Во стилот: „Не дека ние не сме тоа што велите дека сме, но и другиве правеле слично“.
  Демек, да - крадеме, лажеме и имаме вошки, ама сите така прават, па според тоа ние сме оправдани.

  Само по себе, ова е веројатно 11-тиот „бенчмарк“ - наоѓање оправдување за своите (не)дела со обвинување на сите неистомисленици.

  „Бунка„ заборави уште нешто - да ги прогласи сите за предавници и ненароден елемент. А се знае како треба со предавниците: во сточни вагони, па ...

 • -3 гласови

  во секој случај, со толку реакции очигледно ги заболело