Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Над 300 илјади невработени и најави за нови отпуштања ...

пријавена од samuil пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

Под итно да се донесе закон за алкохол само до 12h изутрина. Најитно да се донесе закон против абортус. Инстант да се направи спот и пушти на ТВ за успехот на овие закони. Скоро сум сигурен дека со ова значително ќе се намали невработеноста. 24/7h реклами - остваруваме ?!?

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  \m/_

  respect.

 • +4 гласови

  И покрај опасноста сега против мене да тргне лавина од обвинувања дека сум со „овие“ или со „оние“, според вестите објавувани на истиот сајт, во 2003-та имало 384.000 невработени, а во 2006-та 318.000.

  Значи тие 300.000 во моментов, не се од минатиот месец, туку од минатите 15 години.

 • +3 гласови

  Брее, ја расипа журката. :-)

 • +1 глас

  не ОД минатите 15 години, туку ОД ПРЕД 15-16 години. откако во тие година-две рипна над 25% никогаш се нема намалено. еве статистика: http://tinyurl.com/6jeerb

 • +1 глас

  Тотално се сложувам со страјкоски.
  Коментарот беше само во насока да допринесам во забрзување на процесот кој очигледно следи и кој е се наметнува како пракса за решавање на вакви тешки проблеми.

  Уште повеќе, сигурно веќе е влезено во процедура за работа. 24h се работи ... ехеееј ...

 • +2 гласови

  Во заблуда сте господо. Нас, нели(?) кризата ќе не одмине, малтене ќе извлечеме корист од глобалните финансиски изместувања. Зарем не им верувате на Славевски и Грујои?

 • +2 гласови

  јак беше и еден српски министер пред некоја недела во врска со кризата: „то че нас заобиџе“. :))