Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Мирен протест

пријавена од femgerila пред 1 година, 3 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

Со почеток од 20 часот на плоштадот Македонија во Скопје ќе се одржи мирен протест, организиран од група граѓани, како поддршка на револтот на грчкиот народ. На протестот се поканети сите добронамерни и политички свесни граѓани, кои сеуште веруваат во моќта на обичниот човек.

станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Се додека во протестот немаат замешано прсти политичките партии било од власта, било од опозицијата - јас истиот 100% го поддржувам!

 • +1 глас

  Го поддржуваш, ама не најавуваш присуство. :)

 • +1 глас

  Со оглед дека денес е петок, како помина протестот?

 • +1 глас

  најавив присуство. па не знам реакциите се поделени. Оние кои бевме се супер задоволни. Никогаш и не очекувавме повеќе луѓе. Во полиција пријавивме 15-50, дојдоа 60тина што е супер :) Е сега читам на блогерај дека за некои тоа е глупо, да си задоволен со 60 луѓе, дека пораките биле збунувачки (за што се виновни, тврдам, медиумите), и после серија од етикети, навреди :)
  Ако мене лично ме прашуваш одличен собир, со сите свои пропусти и предности.