Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Масоните ја поддржуваат Македонија

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (a1.com.mk)

Ја кандидирам оваа вест за новинарски прилог на годината.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  LOL! Билјана досега не' плашеше со ЕУ, сега ЕУ е на годишни одмори, па од нафталин ги извади МАСОНИТЕ!

  И не само тоа, туку МАСОНИТЕ во интервју за Билјана прават комплетна анализа на маседониан кантри. Не знаеш кој е поголем наивец (или на ШТО е), Билјана или тие во коментарите што се пењават подолу. ЛОЛ!

  Догодина ќе не' плаши со: а) вештерки, б) Нострадамус, или в) НЛО?

 • +1 глас

  Какво глупчовско размислување ..о господи,. јас не знам навистина како тоа Гудбајтс ти читаш текст? со предрасуди? не те интересира контекстот?
  Во текстов, новинаркава ниту плаши некого ниту има некаква тенденциозност, целата вест личи на ројтесрс, франс прес вест, значи информација без некакво новинарско толкување.
  Одамна во МК разноразни типчиња се полудени по слободните масони и како што е кажано во текстот, денес имаш македонци во ложите во фр и слично. Целиот муабет на Б.С е дека ќе се одржи конгрес во петок и во таа насока и те информира за тоа.

 • +2 гласови

  целиот муабет на биљана секуловска e тапачки, каде е тука истражувачко новинарство, каде е релевантноста на сторијата?

  Само повторува некој што и рекол .. тиња

 • -1 глас

  gdamjan, како може да бараш истражувачко новинарство, некаков чланак со анализа кога се работи за А1, вести, краток формат, известувачки, брифинг, репортинг.. Целта на новинарката била да информира за конгресот кој треба да се случи нафрли неколу актуелни информации во врска со масоните.

 • -1 глас

  всушност гудбајтс, само покажуваш дека си глупчо како грото тоа неписмените коментатори под текстот што врска немаат што тропаат а пред се , крајно се неиформирани. И ти најде да им се смееш на нив. оф.леле.

 • +1 глас

  roxy is back! :)

 • -1 глас

  има да ве живнам и раздрмам! :;)