Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Луѓето во мојата земја, тоа не е Груевски!

пријавена од gemidjy пред 1 година, 5 месеци. (blog.gemidjy.info)

Οι άνθρωποι στην Ελλάδα, δεν είναι Μπακογιάννη!

станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Се е ок...ама требало хронолошки да почнеш порано со вперување прст, од Мицотакис, Бранко Црвенковски, Глигоров...па да стигнеш до денешен ден...вака прикажано нема никаква вредност освен дневнополитичка, а дневната политика секогаш е чиста лага. Хауг бледолики луѓе!

 • +1 глас

  во право си, ама мака ми е да го правам тоа.

 • +3 гласови

  Секогаш кога ќе помислам дека сме го достигнале дното, се појавува нешто што ме демантира.
  Не знам каков дебил треба да бидеш па да изедначиш политичар од сопствената земја, со политичар од земја која после 10 години реформи не ни дозволи да влеземе во НАТО, која ни направи две економски ембарга, која ги избриша скоро сите траги дека некогаш на нејезината територија Македонците биле мнозинство, а не Грците...

 • +2 гласови

  Ова е веќе случај за психијатар, луѓето веќе се толку притиснати што почнуваат наместо за жртви, да се сметаат за џелати. Ниту ние како народ ниту кој било македонски политичар не може да биде крив за тоа што некој друг сака да не избрише. Овде нема две страни кои се караат кој да добие нешто, туку ние сме едноставно нападнати на начин што е без преседан во човечката историја.

 • -5 гласови

  εσύ κι εγώ είναι ανθρώπινα όντα, όπως ακριβώς και τα άλλα Έλληνες!

 • +4 гласови

  Не биди сељак бе Гемиџи, знаеме дека знаеш грчки, до мојега, знаат милиони луге. И има право СТРАЈКОСКИ, во случајов за името нема ДВЕ страни, има една страна која решила да се изживува нма помала земја, и тоа е тоа, наше е да издржиме, а не да труеме и тролама „ на грчки“ Ја не знам коа те оставаат и овие као админи овде . . ама ко и секаде, ги заболе

 • -4 гласови

  1. Не знам грчки
  2. Кур ме боли колку страни има сѐ додека ги обвинувате обичните луѓе од Грција за тоа што го направија политичарите. Ако сакате ќе ставам слика и од Киро Глигоров, мање битно, али не изигравајте љубе бошковски. Please.

  И админите ми се другари не можат ништо да ми сторат :))
  i have teh root сељак еден.

 • +3 гласови

  Криви се и обичните луѓе. Ја последниве години одев на одмор во Грција и редовно, по два-три дена, во текот на ноќта, ми ја одлепуваа налепницата МК од колата.
  Ако појдеш во Лерин и леринско ќе видиш дека во секоја втора куќа се зборува македонски. На комшиите нивни не им е чудно тоа? Не се запрашале како јазикот што го зборуваат комшиите нивни е ист со јазикот што го зборуваме ние?

 • +8 гласови

  gemidjy - дали сакаш да кажеш дека Бакојани стои пред граница и ги тера македонските камионџии да чистат со метли?
  Дали Бакојани е таа што им ги одлепува налепниците МК на секое македонско возило?
  Дали Бакојани маршираше пред некој ден извикувајќи нацистички пароли?
  Дали Бакојани е таа, што при секој видео прилог што го гледаме извикува дека ние сме Скопјани?
  Дали Бакојани е сите овие луѓе овде:
  http://www.taratur.com/node/4896
  Дали Бакојани лично му ја каменуваше куќата на архимандритот Царкњас?
  И уште многу други дали....

  Како што рече СТрајкоски - грев е да се споредува еден нацифашистички режим поддржан од најмналку 5 милиони луѓе, една типично нацифашистичка ужасна политика поддржана од скоро 10 милиони луѓе, со нашата политичка гарнитура или Македонецот воопшто.

  Апартхејдот во Грција еден ден ќе се открие. Мора да веруваме во тоа!

 • +5 гласови

  Браво! Само толку.

 • -1 глас

  Браво. Како поетски срочен текст.

 • -2 гласови

  Браво Лаве! Македонецу!

 • -2 гласови

  Не знам што сакаше да напишеш на англиски, очиглендо не ти оди ни тоа. Како не знаеш грчки а тролаш овде? Што пастираѓ?? Како може нормален човек да пастира нешто кое не го разбира??
  Убаво ти објаснија дечките, како не е до народоит? И до народот е, точнмо дека е отруен од пропаганда како и кај нас, ама и ДО НАРОДОТ Е ! ! !
  Те прашав еднаш, не ми одговори, ај пак: Не ти е срам да го ставаш тој ник? Знаш кои се тие чиво име користиш?

 • +1 глас

  Еве ја Бакојани секаде:
  http://www.novamakedonija.com.mk/Desktop...