Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кој со натемаго тикви сади...

пријавена од jpetrov пред 1 година, 2 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Наместо пари, млекарите во Битолско добија клоци. Владата, која до пред неколку месеци ги бодреше да земат кредити и им ветуваше дека нема да остане ниту литар неоткупено млеко, вчера им испрати Единици за брза интервенција...

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Не е ништо ова...

 • +3 гласови

  Нема врска, не ги тепале ... сами паднале по скали - неколку пати.
  .
  Мразам што ќе кажам, но - I told you so!
  Секоја држава поставена на националистичко-социјалистичка основа на крај завршува со наслиство кон сопствените граѓани. Тоа е историски докажано.

 • +3 гласови

  И секогаш поради тоа биле казнети. Ќе бидат и овие.

 • +1 глас

  Само, „казнувањето“ да биде од гласачките места.
  Се изнагледавме насилие, апсења и тепања.

 • +1 глас

  ааа не. секому според заслуженото.

 • +4 гласови

  „граѓанска иницијатива во која претставници на СВР Битола ги убедувале фармерите доброволно да ги отстранат блокадите од сите пунктови“ и тоа во 2 сабајле.

 • +2 гласови

  Браос за владата. Конечно права одлука. не заборавете,

  нитко нема право да деранжира и нервозира нашу владу!!

 • +4 гласови

  Чекај сеа.. се ќе се среди
  викендов ќе дојде кај луди миленко некоја баба и ќе докаже дека господ лично дошол во МАААКЕДОНИЈА и ги направил баш тука адам и ева...
  А потоа ќе извадат некој скандал со тоа како грција воено ни прети и сака да не уништи..
  модриците на млекарите и долговите ќе им пројдат ко на кутре

 • +1 глас

  r
  o
  f
  l

  :)

 • +1 глас

  Собираат мастрав за после се` да покријат со гоооолемиот споменик 32 метра.