Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кој е Хунза Први во Македонија?

пријавена од drugarce пред 1 година, 1 месец. (novamakedonija.com.mk)

Фрчковски е „единствениот кој, според тврдења на негови блиски, е заслужен за тоа што Хунзите стапнале во Македонија“

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Цел текст е преполн со инсинуации, но ми се допадна изразот „кретеноид“ во контекст на Фрчковски и следбениците. Само за тоа +1. :)

 • +1 глас

  да текстот е во loop... од кретени кои им се смеат на други кретени... што беше забавно па гласав. :)

 • -1 глас

  Емилија Гелева - избркана од сите редакции, кружи по македонските медиуми и пишува вакви, очигледно порачани, текстови.
  На крај ќе заврши на „новинарскиот отпад“ - Фокус, заедно со она плашилото Мирка Велиновска, подлиот Николче Младенов и останатите лузери.

  @zlochko:
  Можам да разберам дека не го сакаш Фрчковски, имаш право на тоа. Ама, дај, „кретеноид“ како прво, не е збор, а второ, ако почнам да разглобувам што значи, сигурно не го опишува него.
  Туку, биди маж, имаш блог, седни напиши што ти пречи кај Фрчко, па да се согласиме или не.

 • +4 гласови

  Вордан... случајно ли заборави во листата да го додадеш Бранко Героски?
  ...јок! И јас и ти знаеме дека во политиката нема ништо случајно! :))))))))

  Сакаш додатен публицитет да му правам на Фрчкоски? :) Не бе Вордан. Процесорското време ми е премногу скапо за да го трошам на политички опортунисти кои ќе ја завршат кариерата како Зенедин Зидан.
  Сем тоа, ветив дека ќе се држам понастрана од избориве... признавам, не издржав со горната порака... ептен ме бендиса тоа „кретеноид“. Џанам, синоним! :))

 • +1 глас

  „Кретеноид“ како да излегло од кујната на извесни виртуелни лепачи на плакати кои тролуваат по Македонските сајтови овие денови.
  Збор кој не значи ништо и само ја потврдува random потребата да се навреди некој.
  Јас велам: навреди, ама со аргументи! Да боли! Да разберат сите!
  Секогаш се трудам „издржано“ да навредам (хехе), па ако не се согласуваат со мене, барем да признаат дека сум се потрудил. :))

  Вака е, да простиш, лејмерски - не трошам време, нема што да кажам ...

 • +3 гласови

  За гледачите од страна кои не мора да ги трпат последици, сигурно е интересно ова штанцањево нови поими, создавање на вистински новоговор.

 • +2 гласови

  Еко...

 • +2 гласови

  Текстот напишан од професионален новинар ,ејјј ? свесни сте ли што читате..
  да го видев ова на некој блог ќе помислив Лавче гравче или Перса е авторот.. ми пројдоа морници од тоа, колку само сега и дното е високо и недостижно.

 • +3 гласови

  кој велеше дека фрчко пишел недолични колумни???
  па дами и господа, штотуку го пронајдовме шампионот за недолични колумни
  мадафака генгста шит
  оу јеа

 • -2 гласови

  А бе има многу што пишуваат недолични колумни, ама не се кандидираат за претседател. Замисли си го Латас како кандидат на пример. :)

 • +1 глас

  искрено веќе ништо не би ме изненадило и од двете страни... на што личи ова???