Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

КАДЕ ВИ СЕ БРЗА??

пријавена од MartinStefanov пред 1 година, 2 месеци. (trn.blog.com.mk)

За грчките платеници кои немаат ни тронка почит кон оваа земја и народ.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  вистински патротизам, наместо во европа по пола во бугарија и косово

 • -4 гласови

  Ќе си ги востоличувам и Александар и Гоце и Питу и Кирил и Методиј и Прличев и Јане и Питу и Карев и Филип и Мисирков, та колку и да не им се свиѓало тоа на Бугари и Грци.

  Нека си поставуваат они еврофилски фашизоидни критериуми колку им душа сака...

  Секако дека нема никогаш да прифатам да бидам европски марсиански безидентичен роб.

  Јас сум си Македонец од Македонија

  Така да...

  Лево Јадно Манипулаторче, Не се секирај не сум јас европска проститутка та да сум заблудениот.

  Ако искрено си ги сакаш овој народ и земја, престани да бидеш манипулирана европска проститутка по грчка нарачка и изработка.

 • +5 гласови

  Еј дечки, мноооогу сте досадни замарате... Па истиве линкови ги праќате, истите тези ги зборувате за што и да се дискутира, истите зборови и кобаници ги користите...

  Аман веќе!

 • +5 гласови

  глишаааа, бриши мајсторе, побрзо дур не го ебаа сајтот!

 • +9 гласови

  Мартин зашто не сфаќаш дека нема врска твоите ставови туку начинот на кој пробуваш да ги наметнеш на корисниците тука.

  Убеден сум дека ни Lavot веќе не ти ги чита коментарите и статиите. Има и други луѓе тука кои се евроскептици и сл. но не се однесуваат како тебе.

  Да не знаев подобро ќе мислев дека имаш 13 години, уозбили се и пробај нормално да ги презентираш твоите ставови. Со ваков начин само создаваш одбивност и на тие луѓе кои можеби се отворени да те чујат.

 • +8 гласови

  никој не бара што и како да постуваш туку бара да:
  - престанеш со спамирање во коментари, истите работи copy/paste ги правиш на сите теми
  - да не регистрираш повеќе корисници
  - да не навредуваш секого што ќе стигнеш

  обична човечка пристојност се вика тоа

 • +1 глас

  да, го правам тоа

 • -1 глас

  И та еден коментар на темата да оставевте :о)

 • +1 глас

  Мартин
  Ги читам статиите и коментарите и гледам отпрво- што е ова волку коментари затворени?ги отварам и што да прочитам-саде пцуење и линкање едно те исто. Тоа ли ти се аргументите за темите? Моето право да минусирам некој кој е во најмала рака некултурен го искористив многу пати читајки те. Но, стигна дотаму што веќе знам дека твоите коментари се или псовка или "продуховен" патриотизам без основа, па раката некако сама и по навика ми иде накај минусот. :о) Жал ми е, ама време е да си го смениш јузерот или начинот на понашање. Бирај.

 • -1 глас

  Прво Читај погоре статија пријавена од Мартин Стефановски име и презиме :о)

  Моја нива ќе ја орам како сакам.

  Мое право и што сакам ќе си објавувам :о)

  Се сложуваш или ти ќе ми кажуваш што да објавувам :о)

  Ако не ти се свиѓа изволте си имаш други статии фаќај џаде натаму. :о)

  Немам намера некои проституидни идоти да ме замолчат :о)

  Какви навреди какви псовки ?!? Искрено што е понавредливо за вас.

  Некој проституидно да ми го продава мојот идентитет и да ми забранува да бидам тоа што сакам да бидам. Или кога тоа проституидно барање се констатира и рашамарува :о)

 • -2 гласови

  И тањо читај малце пред да лупаш зелени :о)

  http://kajmakot.softver.org.mk/vesti/Kaj...
  http://mklovesyou.blog.com.mk/node/20930...

 • +3 гласови

  Јас мислам и ова да го прочитаат:
  http://kajmakot.softver.org.mk/seshto/Im...

  Те читам Мартине. Многу гнев се насобрал кај тебе. Бог ни дава утеха да истраеме иако обременети со луѓе грешни околу нас. Но не смееме да дозволиме, како луѓе и како христијани, да касаме и викаме, туку со достоинство, како што нашиот род со милениуми истрајувал.

  Само достоинствено и со верба во Бог.