Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Јавно неодобрување за новите закони за превентивно прислушкување

пријавена од razvigor пред 1 година, 8 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Неколку водечки НВО од областа на човековите права во Македонија објавија реакција до Собранието и Владата на РМ по повод измените на Законот за кривична постапка и предлог-измените на Законот за следење на комуникациите во однос на примената на посебни истражни мерки (= прислушкување)...

станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -2 гласови

  јака организација е метаморфозис. за 27 минути 7 гласа :)
  може следните избори да ве ангажира некоја партија, за броење на гласовите :)

 • +2 гласови

  Имате ли бе вие лиценца за лобирање против законот?

 • +1 глас

  хех, дасаф, метаморфозис ваљда се некои Грци :)
  А да, секогаш кога некој член на оваа група објави нешто на кајмакот, за саат време станува популарен.

 • +2 гласови

  Ова откако ги разоткривме мистериозните метаморфосис, сега ќе ни се светат. Ќе почнат со минусирање, а не дај Боже да завршиме со рупа у глава.

 • +2 гласови

  Глиша, ја немам НВО организација, ама у фирма сме 15 луѓе. Може ли да ги регистрирам сите, па да гласаат за мои статии? Ова онака, чисто технички го прашувам.

 • +1 глас

  Целата стратегија со донесувањето на закони „додека никој не гледа“ е дел од пошироката национал-популистичка агенда на ВМРО-НПК и, специфично, Фамилијата.
  Им честитам на Метаморфозис и на останатите НВО за покажувањето на доблест и храброст јавно да ги искажат грижите на секој македонски граѓанин.

 • +3 гласови

  НВО? Паропералница!

 • +1 глас

  па... не дека до сега македонија беше правна, па сега наеднаш од првна да стане полициска држава...