Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Јасна Котевска: Ни се случува изолационизам

пријавена од jpetrov пред 1 година, 2 месеци. (a1.com.mk)

За македоноидите, букефализмот, белоруското сценарио, самоизолацијата, лажењето и краткорочноста на оваа стратегија која го дели македонскиот народ...

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +12 гласови

  Го гледав разговорот со Котевска и потполно се согласувам со неа.
  Драго ми е што гледам интелектуалци кои го креваат гласот против крајната вулгарност на владава, нејзините војничиња и полтрони.

 • +5 гласови

  И книгата и е супер. Многу интересни теми допира што некако брзо стануваат релевантни денес и тука.

  Инаку, Котеска е. Без в. :)

 • +3 гласови

  фала новица... кога пејстирав потсвесно ми дојде в да ог избришам но си реков а1 знае.

 • +5 гласови

  Некако, глеам дека Јасна бргу ќе стане позната и во пошироката јавност. Супер! Тоа Жижек лобито треба да се шири.

 • +6 гласови

  Досадни...

 • +1 глас

  Неписмен...

 • +10 гласови

  MartinStefanov може да се задржиш на темата и да не spam-ираш и да навредуваш те молам?

 • +8 гласови

  Мартин, и јас те молам прекини.

  Едноставно со спармирање нема да убедиш никој.

  Остај ги проститутките и партиските полтрони биди подобар од нив.

 • +7 гласови

  Неколку методи за борба против тролови:
  1. Им се одзима право да гласаат и да ставаат плус или минус.
  2. Секој коментар аутоматски иде на -4
  3. Проверка на IP адреси и cookies како би се банирале членовите со повеќе никови.

  Џабе ги молиш, утре у уште поголем број ќе дојдат. Имаат задачи од штаб ова да го прават.

 • +5 гласови

  MartinStefanov може да се задржиш на темата и да не spam-ираш и да навредуваш те молам?

 • +9 гласови

  Точно се е под директива, затоа ве молам ако не ви се допаѓа да не доаѓате.

 • +3 гласови

  Колку и да се гласа според директиви или што ти јас знам, глупаво е за еден сериозен сајт да забранува пристап/гласање на одредени членови, па и нека се членови на партија...

  Единствено, оправдувам забранување пристап на некој што има отворено повеќе јузери, што мислам дека лесно се проверува.

 • +9 гласови

  глупаво? глупаво е да се дозволи македоноидите да го сведат нивото на дискусија на нивно, па да победат на искуство. кај и да е ќе се организраат во доволен број, па ќе почнат да ги гласаат романтичните странци за на главна, интелигентите коментари ќе идат у минус...

 • +5 гласови

  На ниту еден член не му е забранет пристап заради гласање или ставови.

  Мислам курац, има јузери publikus1, publikus2...publikus13, persey@yahoo, persey@mail и сл. и уште се бунат „мене ми избришаа два јузера“.

 • +3 гласови

  извинете вака надвор од темава ама... си слушанал за принт скрин?

 • +1 глас

  Очигледно не слушнал, бидејќи ова се фотографии на мониторот :D:D:D:D

 • +4 гласови

  Во право си говедо глупо сум, извини.

  Инаку сајт ко за тебе: http://www.krt.com.mk/

 • -2 гласови

  го најдов pass , не ме прима , побарав ресет на лозинка , ми прати мејл со линк , отвара страна за промена и ... толку Smiling
  при обид за внесување нов pass ми вика
  greshka kaj serverot.prevchitajte ja stranicata ....

  (hemicarot 9 Февруари, 2009 - 03:07 | одговори)

 • -3 гласови

  Се нарекуваат демократи,европејци и што уште не а цензурираат на најдолен начин.Треба на сите блогови да се напише и да испливаат на површина нивните гомна. Jaс на мојот блог продолжувам. http://budnapravda.blogspot.com/2009/02/...

  (www.budnapravda… 9 Февруари, 2009 - 14:43 | одговори)

 • -4 гласови

  Дома » приватни пораки

  Од: stretfordend
  До: Мартин С.
  Тема: За Кајмакон
  Дата: 9 Февруари, 2009 - 13:13

  И мене истото ми се случи. Сметката отиде јабана. Не се замарај со идиоти. Smiling

  Одговори | Избриши | Сите пораки

 • -4 гласови

  Ги има уште неколку што зборат за глишовата демократија :о) :о)

 • +5 гласови

  Martin Must Die
  ---------------------

  коељо вади нов бестселлер

 • +6 гласови

  На мојот блог само еден блогер има забрана за коментирање (и тоа не од скоро има една година и повеќе) т.е го бришам без разлика на содржината на неговиот коментар. Сега, ова ми е потврда дека не сум згрешил.

 • -1 глас

  Кога си ме избришал жити се :о)

 • -4 гласови

  Аууууу да бе ти беше оној пациент кој не даваше да се бришат татарските тролања низ блогосфера :о)

  Та во името на еврофилската демократија со мирјанчето дозволувавте да навредуваат. :о)

  Па после во името на истата таа демократија бришевте ко луди кога ќе ве рашамараа по вашите “проституидни“ блогови :о)
  хаха

  Иди скриј се бе лигле. :о)

 • +3 гласови

  Глиша
  еден предлог до тебе или до некој друг администратор. Сите коментари кои бегаат од темата- не само тролувањето него и одговорите на него, да се маркираат како "надвор од темата" и да се затворат - исто како кај оние кои се затворени поради негативни поени. Да не се одвлекува вниманието од темата со беспотребни препукувања.