Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Името, Кака и македонските медиуми

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Интересна работа како една вест може да биде протолкувана. Сигурно ја знаете прочуената шега за трката на Русинот и Американецот. Руското радио известило дека нивниот натпреварувач бил втор, а американскиот претпоследен. Американското радио пак, објавило дека нивниот натпреварувач завршил прв, а Рус

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Коментари може и на блогот:
  http://lavot.blog.com.mk/node/229342

 • -1 глас

  македонските медиуми се генерално тиња, но и твојов текст е на исто ниво „некои нешто“, „за многумина не е спорно“, „се шпекулираат“ ... итн

  или излези со конкретни податоци, или си ист ко нив

 • +1 глас

  Многу несериозно (или наивно) од твоја страна gdamjan....

  Конкретните податоци немаат врска со ’сериозноста’ на дотичната проблематика, важна е суштината на текстот - да се видат работите од малку поинаква страна од онаа што ти ја сервираат ’стандардните медиуми’.

  Ако имаш нешто за тоа, бујрум, ако не, коментаров ти е повеќе од залуден.

 • +1 глас

  а колку тоа читатели има таратур за 2-3 часа?

 • -1 глас

  Колку што има тираж просечен неделник во Македонија.