Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

И ти си шмизла!

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Зарем една Роза Луксембург ќе го истрпеше ова потсмевање и кикотење на сметка на женскиот углед, чест и право на избор како да си живее? Не, другарке моја, не, Роза ќе станеше и ќе направеше шопска салата од скулптурата преднеќни истакната на скопските улици.

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Сеад93... де бе пријателе, за ваквите како мене епитетско и компарациски недоволно просветлени, ај во една реченица кажи ни каков е твојот проблем со тоа скулптурата?

 • +1 глас

  Злочко, а ти претпоставувам и по стриптиз-клубови одиш? :)

 • +1 глас

  За жал сеуште ниту еднаш не сум бил во стриптиз клуб... :( но со сопругата сме договорени штом бебето потпорасне да отидеме една ноќ на журкање.

  А овај... зошто?

 • +1 глас

  може и јас да дојдам за во случај да ти се приоди во ВЦ??

  :)

 • +1 глас

  Скулпторот беше ист Рон Џереми.

  Башка боље шмизли и џибери него Ацо од 30 м.

 • +1 глас

  Колку многу фали фонтана на тоа место.

 • +1 глас

  @Zlochko: Друже, ако си индиферентен на профанизација на уметност, стереотипизација, политичка експлоатација на уметноста, кич, расипништво со јавни средства во време на надоаѓачка рецесија, тогаш веројатно нема ништо лошо во неа.

 • +1 глас

  @sead93 :), не знам за тебе... ама јас на културата меѓу другото гледам и како на (искривено) огледало на општествените текови. Своевидна критика на тоа што е меѓу нас, а со кое сме се помириле или не сакаме да го забележиме. Па од таму поставувањето на шмизла на најшмизлосаната улица во град Скопје според мене е одлична идеа.

  Што се однесува до рецесијата, не знам дали си приметил, ама на човечкиот дух не му е потребен само леб за да биде сит. Туку ај... да не го претвараме муабетов сега во јајцето или кокошката.

 • +1 глас

  @zlochko: ок е младичу, ја поштуем издржано мислење, има некои поенти и кај тебе но не се согласувам за „најшмизлосаната улица“, баш е европска :) Тоа луѓето е друга работа...Сега ќе видиме реалноста како ќе се одвива.