Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА СО БУГАРСКИ ПАСОШИ БЕГА ЗА ЕВРОПА

пријавена од chitatelkata пред 1 година, 3 месеци. (www.vest.com.mk)

Една страшна работа што ни се случува а ништо не се превзема тоа да се спречи или пак да се претвори во корист за народот и државата.

станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Ах табу темата за која никој не сака да разговара...
  Тажна 17 годишна политка на игнорирање на потребите на сопствениот народ. Ќе ни се удри ова од глава кога-тогаш... и тоа здраво!

 • +1 глас

  Блазе си им.

  :)

 • +1 глас

  bidete makedonci heroi ne dusmani sami sebe

 • +2 гласови

  Љубчо Тута Георгиевски има консалтинг фирма со совети како да станете инстант-бугарин.
  А и овие сегашниве би сакале, ама незгодно им е...

 • +1 глас

  после земјоделските производи биле скапи, криза било. демек.
  нема кој да работи по нивите, затоа се скапи. струмичаните треба да бараат уствно право на јазик, образование и знаме во пјаченца.
  инаку има редовна автобуска линија, 2-3 пати неделно струмица-пјаченца-струмица. по неа праќаат ајвар и туршија.

 • +1 глас

  Не дај боже да се отвори Шенген бариерата...Тогаш ќе биде интересно.

 • +1 глас

  да, недај боже, најдобро за македонија е да останеме вон-шенген.

 • +2 гласови

  Море, јас сум на секоја општинска граница да се постави рампа. Ќе ми шетате вие мене, ќе разменувате идеи...

 • -1 глас

  Доволно е само во Скопје да се стави рампа...

 • +2 гласови

  каде е пријавувањето за бугарски пасоши?

 • +3 гласови

  На 100м од мојот дом има една нова куќа - во Велес ја викаат Бугарска амбасада (Тодор Александров е на балконот, со знамето на ВМРО). Си влегуваш внатре, поштено си прашуваш и ти средуваат се што ти треба. Сега нели, треба да потпишеш едно пусулче во кое велиш дека ти си бугарин, или пак дедо ти бил бугарин, ама тоа меѓу нас.

 • +2 гласови

  ок. тогаш дај да дојдам кај тебе. ќе частиш пастрмајлија (тоа беше хит во велес нели?) и ќе ми ја посочиш куќата.

  дедо ми бил бугарски џандар. после бил и во партизани и не знам правел битни работи ама од таа држава веќе пасоши не даваат. па може нешто со џандарлукот ќе извлечам.

 • +2 гласови

  Не е проблем. :) На пити и на вино одиме обавезно. Сега со работава ќе бидам слободен од 1ви до 7ми слободно јави се.

 • +2 гласови

  Не ви треба надзор за питите и виното?
  Мислам, да не претерате, па да отидете во погрешна „амбасада“, или така нешто...
  :)

 • +2 гласови

  LoL, може! :)

 • +2 гласови

  Шо тоа пастрмајлии?

 • +2 гласови

  Вторник?

 • +2 гласови

  Јас сум во СК во вторник-петок. Значи викендов што следи или периодот на празници.

 • +1 глас

  Значи во Скопје во вторник. На пица. :)

 • +1 глас

  Штипските и кратовските пастрмајлии се поубаи!

  Ова велешкото не е пастрмајлија, туку е пита со месо и јајце. Ама и таа е вкусна.

  Уф, првата и втората реченица ми се контрадикторни, ама ме мрзи да ги исправам.