Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Груевски се надева на подобар предлог за името

пријавена од mitko пред 1 година, 8 месеци. (kirilica.com.mk)

„На медијаторот Метју Нимиц јасно му е посочено во кои насоки може да се размислува - изјави премиерот Никола Груевски“ Незнам оти на нас, граѓаните, не ни е јасно, како треба да размилуваме и што да очекуваме.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  На Никола Груевски НЕ му одговара да се реши името во догледно време. НЕ му одговара да влеземе во ЕУ или НАТО во догледно време.
  Во ваква „зомби“ ситуација, со економија по надолна линија, тоа сосема добро ќе му послужи за наоѓање на надворешни фактори кои се виновни за тоа.
  Затоа и ги експлоатира Егејците, затоа и секој ќенеф ќе добие име „Александар Македонски“ (почнувајќи од најголемиот ќенеф - аеродромот во Скопје), затоа ќе се скара со сите...
  А ние да си собираме сено за зимоска, ќе ни треба - ем за спиење, ем за јадење.

 • +1 глас

  ЛОЛ за аеродромот. Треба да го преименуваат во кооперација. Минатиот пат се успаа и 2 лета доцнеа по пола саат.