Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Груевски испрати писмо до Караманлис

пријавена од gocem пред 1 година, 9 месеци. (www.a1.com.mk)

"Ви пишувам за две исклучително важни теми, чие решавање убеден сум ќе исправи многу историски неправди, неправди кои се чувствуваат и денес, и ќе го подобри животот на многу луѓе, а секако позитивно ќе влијае на подобрување на односите помеѓу Република Македонија и Република Грција."

станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Груевски со своите потези постојано докажува дека не сака да најде решение за спорот со Грција, и конечно да влеземе во НАТО и да ни се отвори патот за ЕУ. Не му одговара, зашто во тие организации ќе биде под поголема лупа на европската јавност.
  Не дека прашањата за Егејците не се важни, но тие можат да се потегнат и после нашиот прием во НАТО и ЕУ. Така најверојатно и полесно ќе се решат. Кога можеле да чекаат 60 и кусур години, можат уште година-две.
  Владата на Груевски на грбот на своите граѓани, а особено на грбот на Егејците, си ја спроведува својата национал-популистичка агенда. Тешко нам.

  ---
  Само да имаше некоја црква, да можев да запалам свеќа. Ако може некаде поблиску до центар. Најдобро на плоштад.

 • +1 глас

  УА СеДеСе

 • +2 гласови

  транспарентноста, економските реформи и намалувањето на невработеноста се потешки работи да се остварат отколку вечни кавги. особено за еден неталентиран боксер.

 • -2 гласови

  Се залетал малиов...

 • +1 глас

  Лавче, не биди патетичен, прочитај што мислам за „страдалниците егејски“. Нивното прашање *мора* да се реши. Само - едно по едно ...

 • +3 гласови

  Духовите?!

 • +2 гласови

  Прво Грците нејќат да се реши проблемот со името и тука само сонови читам погоре за незнам НАТО и ЕУ, а второ дискримирани сме бре луѓе во кој свет живеете. Нели гледате дека секој Македонец сака да влезе во НАТО и ЕУ, но секој Македонец сака да влезе во тие меѓународни организации како Македонец. И сите тие што не сакаат така нека се пишат Бугари, Грци и кој кур саакаат и ќе бидат Европецји.

 • -2 гласови

  Духовите на починатите пријателе... (над 20.000 Македонци се загинати во граѓанската војна и во одмаздничките акции на Грците)
  Себичноста што ја имаме денес, (прво едно по едно или прво ние, а после тие) доволно кажува.

 • +1 глас

  Пријателе, јас колку што сум упатен, кога ќе се спомене дух се мисли на бес, или ако го сакаш латинскиот термин - демон. Починат (а и жив!) има душа.
  А верувај, душите на упокоените не прогонуваат никого - освен ако не е некој најнов филм на Шварценбергер (или беше Шварценхајзер :))