Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Ги знаат ли по дома средношколциве дека им се оди на училиште?

пријавена од глиша пред 1 година, 4 месеци. (spic.com.mk)

„Кога би бил родител на тинејџер сериозно би се загрижил, затоа што далеку од природата на децата е да сакаат настава.“

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Мое дете на возраст од 12 до 18 години да ми речи: “мамо, па јас сакам да одам на училиште и да учам“ - ЌЕ ГО АКНАМ! :)

 • -1 глас

  Е многу убаво :(

 • +1 глас

  Е шо? Ако нечие дете сака повеќе да оди на школо да учи, отколку да си игра со другарите или да спортува надвор... ондак нешто не е во ред со него. Целата поента во детството е играта и низ неа најдобро се учи (погледнете ги сите останати цицачи). Класичниот образовен систем е одвратен изум од кој излагаат само болно љубоморни и компетитивни личности, кои чувствуваат постојана потреба за докажување.

 • +2 гласови

  Уф уф уф, што убаво кажано. Браво Ѓоко!

 • +1 глас

  Јас те сфаќам, ама поентата ми е како неможеме да сфатиме дека ако не одиме денес на пример ќе ги одработуваме во саботи или крајот на јуни. Тоа е подобро?

 • +2 гласови

  Па нормално дека треба да се одработат, нема бегање од наставната програма, ама самата природа на детето бара да “забушава“, да бега од часови... да одлага учење...

 • +2 гласови

  :) Мислев на моментите додека, не по нивна вина, се одржуваат штрајкови, факаат големи невремиња, професори на семинари... и сл.

 • +1 глас

  fidanovska, сосема убаво еве јас те сфатив како и насловот на целава статија :)) немај гајле.. секогаш има така некое паметно главче кое ќе се исчуди на она што е кажано вон установениот оквир на примерното однесување и размислување.