Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Драгстор пиљара

пријавена од gemidjy пред 1 година, 4 месеци. (vest.com.mk)

Малку sвезди имаме во Македонија. Едната лани загина на автопат во Хрватска. Другата се понижи. Се самоуби пред камера.

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Не секогаш се согласуам со Горан ама овојпат навистина ми се допадна колумната.

  Особено делот за Ка-факинг-љопи.

 • +1 глас

  Пиљарска држава...

 • +3 гласови

  Ова е оној Горан истиоин шо мења ставови почесто од чорапи? Он најде да каѓува дека КАЛИОПИ се самоубила на ТВ ? ДА, преглупа е таа реклама, ама не е на ВЛАДАТА, ами е на ДПМНЕ, колку и да е исто . . . е „ИСТО Е АМА НЕ Е ИСТО“ нешто ко ДИЗЕЛ и БЕНЗИН :)
  Идиотизам е ракламата, ама кога овој „новинар“ Горан критикува, некако одма ми доаѓа да го засакам критикиваното. Не знам, моѓеби е така бидјеки го знам превртливово човече одамна, а?

 • +1 глас

  постои веројатност да си во право за ова шо викаш

  :)

 • +1 глас

  Па ај кажи дека не е така Гемиџи? Ако го следиш Горан, кој се фали со тоа дека колумната му излага од 1992, плус и книга напиша, односно препиша, COPY+PASTE од колумините и ОП, книжуле, МОРАЛО да приметиш дека менува ставови, ама како и да ги менува, све некако му се поблиску овие божем „левиве“.
  И тоа не е проблем, ама е проблем кога сака да се кажува дека е најнезависен, е тоа не е ОК.