Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Демонизирање на Балканот

пријавена од Lavot пред 1 година, 9 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

„НАТО силно интервенираше во Косово во 1999 година, а две години подоцна и во Македонија, за да го запре антиалбанското етничко насилство на македонските националисти...

станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  `` Тоа што притоа мора да трпат помпезни газлаци како што е Мекшејн само им отежнува. Не е ни чудо што го доби прекарот Денис Мекшејм (шејм - срам на англиски). Нека му е арам. ``

  Џејсон Мико е одблизу и тоа доста добро информиран со ситуацијава наша и пошироко..
  нашиот проблем е што доста такви `помпезни газлаци` како странски така и домашни,побудени од нивните ниски страсти ни тријат сол над главата.

  И што да им се направи на таквите газлаци?

 • -2 гласови

  Сигурно не да им се брише газот кога ќе се покакат :)

 • +3 гласови

  Баш би сакал да знам зошто коментарите на Фљамбуро и Перо имаат минуси. Барем да наведеше некој нешто...

 • -1 глас

  Lavot, кајмакот врие од комуњари.

 • +1 глас

  море Лаву,
  ако не беја отценкиве такви ко шо се-немаша ни да бидиме такви ко шо сме-за нигде!
  туку да му се помочам в муцка на таквите ценатори кој кажват за она шо се претплатени(од 10 до 50 евра)
  ПЗ _ помпезни газлаци