Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Бугарска пропаганда на македонска телевизија

пријавена од zborovi пред 1 година. (zborovi.info)

Бугарската пропаганда стигна на македонска телевизија........ Дали е само случајност или има нешто повеќе. Почнува да ме боли глава. Не верувам во случајности. Ми доаѓа да викам. Македонијааааааааааааа….. разбуди сееееееееееееееееееееее!

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Патетики. Научи правопис па после прави се патриот.

 • +1 глас

  А што има врска правопис со патриотизам?

  Патетики.

 • -2 гласови

  Патетики. Некој меша патриотизам и правопис. За да бидеш патриот не мора ниту да знаеш да пишуваш. Ама ете ќе дојде некој полуписмен и ќе меша правопис со патриотизам. Остај тоа, туку ваквите граматичари никогаш не ја гледаат суштината на текстот туку само пусти зборови со печатни и правописни грешки.

  п.с. Научи да размислуваш, па потоа дојди да ми збориш за правопис.

 • +1 глас

  Здрава ти е тебе логиката: странска емисија = пропаганда. Извини што те повредив, ама малку ми стана чудно што кукаш за Мисирков а не знаеш да пишуваш.

 • -1 глас

  Пропаганда е кога во странска емисија се збори за тоа дека Македонија е бугарска, дека ние сме биле еден народ во две држави.

  Пропаганда може да се врши на различни начини, еден од нив е преку емисии. Може и преку филмови и серии секако. Може и директна преку класична пропаганда.

  Мене ми стана чудно што си глуп, ама ете си научил да пишуваш.

  За логика мене најде да ми збориш. Твојата логика е многу здрава. Оди вака: што подобро пишуваш - поголем патриот си.

  Ако тебе не ти смета некој во Македонија да ти кажува дека си бугар мене ми смета. Ако тоа го прави преку забавна емисија уште полошо. Затоа што има луѓе кои не препознаваат пропаганда завиткана во шарено демек невино пакување.

 • +2 гласови

  „Затоа што има луѓе кои не препознаваат пропаганда завиткана во шарено демек невино пакување.“ За ова си апсолутно во право :)

 • +1 глас

  п.с. Не ме повредуваат мене глупаци што мислат дека не знам да пишувам.

  И дај научи што е пропаганда пред да се бламираш, не е само да знаеш зборот да го напишеш туку и да го препознаеш во секоја негова форма. На дело, секако.

  Подобро пишувам од тебе сигурно, барем знам што пишувам за разлика од тебе. Имам голема предност, размислување чинам беше зборот - се надевам го напишав правописно...

 • +1 глас

  Смири се Зборче, не се нервирај. :)

 • +3 гласови

  персеј???

 • +1 глас

  Толку ли е тешко да се научи македонски правопис? До душа, може да е тешко - за странци, особено оние кои не ја почитуваат нашата култура во доволна мерка да ги научат нејзините основи (како правописот - основа на писмено користење на еден јазик), а сакаат да ни сервираат ветер, магла и политичка пропаганда.

 • +1 глас

  Како прво и основно укажи ми на грешките правописни ако ги има, затоа што зборење за грешки без факти за тие е глупи.

  Како второ и основно одговорот ти е наведувачки. Сакаш да кажеш дека ако не знам правопис не си ја почитувам културата доволно.

  Те молам не користи манипулации кога збориш со мене. Одамна имам серено против твоите ставови меѓу кои најбитен е оној дека треба име да смениме и идентите, дека Македонија не може без ЕУ и НАТО.

  И да те прашам, како тоа јас не ја почитувам државата поради печатни грешки, а ти ја почитуваш со твојот став дека треба да смени име и идентитет?

  Мене логиката ми кажува дека ако некој ја почитува нацијата тогаш не е битно на кој јазик (и со колку печатни грешки) ќе ја брани нацијата, битно е што ја брани. Додека оној што не ја почитува може да се согласи со менување име и идентитет на цела една држава.

 • +1 глас

  Те молам не се бламирај, особено не пред мене затоа што во секој момент имам 10 цврсти аргументи против тебе, а твојот едиснтвен против мене е дека не сум пишувал правописно (и овој пробуваш преку манипулации да го направиш којзнае колку добар аргумент).

 • +1 глас

  Буахахаха.

  А извини, како тоа правописно напишан документ не е предавство кога таму стои осуден борецот за македонија Ченто?

  Или како тоа правопсино напишан документ не е предавство кога таму стои дека ние сме ФИРОМ?

  Како тоа правописно предавтсво значи почит на државата, додека неправописно бранење на државата е непочит?

  Да продолжам уште?

 • +1 глас

  Не е бугарска пропаганда, туку уште едно идиотско шоу ко другиве што се појуваат. Теоријава не држи вода

 • +1 глас

  Грешка. Тоа е бугарска пропаганда преку идиотско шоу.

 • +1 глас

  да не се пробугарски настроени газдите? на која телевизија ова?

 • +1 глас

  Пишува во текстот... само кој да прочита.

 • +1 глас

  a1... нели а1 е со владата? или изгуби во таа битка со сител?

 • +1 глас

  Сител е апла владина телевизија.

  А на крај креава па од оваа влада (владеачка партија) произлезе и Љупчо Булгарчето Ѓеорѓиевски.

  Во ВМРО низ историја секогаш имало бугарски шпиони - ќе се изненадам денес да нема.

 • +1 глас

  Да те прашам нешто неврзано со темава.

  Новица, од Багра Новица или?

 • +1 глас

  Абе никој од водителите не кажа еден народ-две држави туку тој нашиот морон од Демир Хисар, студентот (да го видам ќе го искршам пошто и јас сум во тој народ што го поистоветува со другиот) и оној со жена му бугарка (него ќе му простам бидејќи го сожалувам - тежок папучар.

  Јас не сум против, нека има малку и содржина и од источниот сосед, баш ми е интересен оној буцкото од жирито. Сепак е забава иако на ниско ниво, ама забава и треба малку да се опуштите.

 • +1 глас

  Шо знам, нели Бог рекол сите се еден народ