Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Брисел го бара Хаг, а го заборава Њујорк

пријавена од strajkoski пред 5 месеци, 1 седмица. (novamakedonija.com.mk)

Дали со ваквото барање пред Македонија, Брисел и Атина ни кажуваат дека и преговорите под покровителство на ООН се мртви како и спогодбата? Ако, пак, ЕУ веќе не ги признава ни преговорите, ни Нимиц, ни мандатот на ООН, дали тоа значи дека таа ги презема преговорите?

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • +1 глас

    од проширувањето кога влегоа речиси сите од централна европа, само словенија ги исполнуваше сите пропишани критериуми (ок можеби без 1 или 2, баш и не се сеќавам). сѐ друго е политичка одлука. ништо ново, али ај еве глас да не зјае кајмаков празен.

  • +1 глас

    Написот зборува за непринципиелноста на Брисел, уцените и земањето страна во спорот, од што Македонија има очигледна штета. Правдата е навистина правда само ако важи за сите, а не само за посилните. Не може се' од привремената спогодба да важи, освен ЕДИНСТВЕНИОТ член (член 11) кој е во наш интерес, а тоа е Грција да не ја попречува Македонија да влегува во членство во НАТО и ЕУ, ако тоа го прави под привремената референца.

    А дека е ништо ново, во право си. Штета што самите се правиме банана република.